5

552
در البرز برگزار شد: شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار و بر استفاده حداکثری از زمان باقیمانده جهت مشارکت حداکثری مردمی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ معاونین مدیرکل، رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها و کارشناسان ستادی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این جلسه با بیان اینکه باید از ظرفیت بوجود آمده در جشنواره کتابخوانی رضوی برای ترویج کتابخوانی و معرفی هرچه بهتر کتابخانه‌ها استفاده کنیم بر لزوم به کارگیری تلاش جهادی همه کتابداران و مجموعه ستادی در جهت بهره‌برداری از زمان باقی مانده در راستای جذب مشارکت حداکثری مردم در این جشنواره تاکید کرد.

وی نقش کتابداران در ایجاد علاقه و انگیزه در مخاطبین برای حضور در کتابخانه‌ها را بسیار مؤثر ارزیابی کرد و با اشاره به اینکه امروز کتابخانه‌های عمومی با اقدامات موثری که در قالب برنامه‌های متنوع فرهنگی برگزار می‌کنند به عنوان پایگاه فعال اجتماعی در سطح جامعه مطرح هستند، هماهنگی بیشتر کتابخانه‌ها با دستگاه‌های فرهنگی برای تبلیغات بهتر و استفاده از ظرفیت بالای جشنواره رضوی را خواستار شد.

هراتی خاطرنشان کرد: داشتن تقویم اجرایی برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه، برنامه‌ریزی هفتگی، انجام فعالیت‌های فرهنگی به منظور ترویج کتابخوانی و جذب عضو، اجرای برنامه‌های جذاب در بخش کودک و برگزاری برنامه‌های فرهنگی به صورت اشتراکی با دستگاه‌های علمی فرهنگی، اثربخشی بالایی در ترویج فرهنگ مطالعه خواهد داشت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی به عنوان یک مجموعه فرهنگی هرگز نباید غرق در رویدادها روزمره شوند، افزود: همه ما باید با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود و اجرای طرح‌های خلاقانه درون و برون سازمانی به رشد و توسعه فرهنگی جامعه کمک نماییم.

در ادامه برنامه، معاونین مدیرکل، رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها و کارشناسان ستادی به تشریح اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های پیش رو در زمینه جشنواره کتابخوانی رضوی و سایر امور کتابخانه‌ها پرداختند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 53