در راستای تکریم مراجعین کودک صورت گرفت؛ شاداب سازی بخش کودک کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظرآباد رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظرآباد از شاداب‌سازی بخش کودک کتابخانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، ابوالفضل آزادفلاح، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظرآباد از شاداب سازی بخش کودک کتابخانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد و گفت: به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظرآباد و با همکاری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، با اجرای طرح‌هایی جذاب و شاد فضایی دلنشین برای کودکان این کتابخانه‌ها  ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه شاداب‌سازی بخش‌ کودک کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با هدف ترغیب بیشتر کودکان به حضور در فضای کتابخانه و مشارکت در برنامه‌های متنوع فرهنگی صورت گرفته اظهار داشت: با رنگ‌آمیزی و نقاشی طرح‌هایی جذاب و زیبا از المان‌ها و نمادهای ایرانی، استفاده از تزئینات شادی‌بخش تلاش کردیم فضایی سالم و جذاب برای کودکان ایجاد کرده، محیط چشم‌نوازتری را برای کودکان کتاب‌دوست مهیا کنیم.

آزاد فلاح در ادامه با تاکید بر نقش مطالعه در ارتقاء فرهنگ جامعه، تصریح کرد: فرهنگ کتابخوانی باید از دوران کودکی در افراد نهادینه شود بنابراین هرچه فضاهای کتابخانه‌ای به ویژه بخش کودک بتوانند در جذب مخاطبان و ایجاد علاقه و اشتیاق کتابخوانی، علاقمندی و رغبت برای مطالعه را در کودکان ایجاد کند به همان میزان در مسیر تحقق این امر موفق خواهیم بود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظرآباد همچنین به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌ها اشاره کرد و گفت: امروزه کتابخانه‌های عمومی به عنوان مراکز فعال فرهنگی و اثرگذار در منطقه شناخته شده‌اند و کتابداران با اجرای برنامه‌های فرهنگی همچون: قصه گویی، اجرای نمایش خلاق، شعرخوانی، کارگاه کاردستی و سایر برنامه‌ها محیطی شاد، آموزنده و همراه با کتابخوانی را برای کودکان و نوجوانان ایجاد کرده اند.

وی در خاتمه خاطرنشان شد: شاداب سازی بخش کودک به ویژه در کتابخانه‌های روستایی مورد استقبال اعضا و خانواده‌ها قرار گرفته است.
 


کتابخانه عمومی امام باقر(ع)

کتابخانه عمومی امام جواد(ع)

کتابخانه عمومی قلم


کتابخانه عمومی آیت الله نجم آبادی
کتابخانه عمومی اندیشه
کتابخانه عمومی شهید کشن روستا
کتابخانه عمومی امام جواد(ع)
کتابخانه عمومی پیامبراعظم(س)
کتابخانه عمومی امام صادق(ع) [PageVisit]