1
1397/12/12 يكشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز: رعایت استاندارد از مؤلفه‌های اصلی در توسعه فضای کتابخانه‌هاست مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در دیدار با معاون پژوهشی پژوهشگاه استاندارد ایران مطرح کرد: رعایت استاندارد از مؤلفه‌های اصلی در توسعه فضای کتابخانه‌هاست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، چهارمین کارگروه همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز؛ مریم قبادی دانا، معاون پژوهشی پژوهشگاه استاندارد ایران؛ کاظم قاسمی، معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌ها و کارشناسان ستادی اداره کل در دفتر مدیریت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز برگزار شد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این دیدار اظهار داشت: نگاه کتابخانه‌های عمومی به توسعه فضای کتاب و کتابخوانی نگاهی ویژه همراه با حرکت در مدار استاندارد سازی بوده است.

وی حمایت از طرح‌های پژوهشی در خصوص ارائه راهکارهای نوین در زمینه کتابخوانی و کتابخانه را از برنامه‌های ویژه کتابخانه‌های عمومی عنوان کرد و افزود: اعتقاد ما بر این است که تلاش در راستای ارتقاء سرانه مطالعه، پیش نیاز رسیدن به قله‌های پیشرفت و آبادانی در همه زمینه ها است.

هراتی گسترش همکاری‌های دو جانبه بین کتابخانه‌های عمومی استان البرز و پژوهشگاه استاندارد ایران را اقدامی ارزشمند در جهت اعتلای بیش از پیش علم و آبادانی دانست و خواستار برگزاری جلسات کارشناسی و مستمر بین دستگاهی جهت رسیدن به این اهداف متعالی شد.

در ادامه، مریم قبادی دانا، معاون پژوهشی پژوهشگاه استاندارد ایران، ضمن ابراز خرسندی از کارکرد برجسته کتابخانه‌های عمومی در حوزه علم و فرهنگ بیان داشت: امروزه کتابخانه‌های عمومی در بروز رسانی خدمات خود در راستای پاسخ به نیاز عمومی جامعه موفق عمل کرده و مطمئناً با حمایت‌های بیشتر در این زمینه موفق‌تر نیز خواهد بود.

وی با اشاره به پیشرفت‌های بی نظیر کشور در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: مژده طبری روشن، عضو هیئت مدیره پژوهشگاه استاندارد، به عنوان بانوی محجبه ایرانی موفق به کسب رتبه دوم در طرح‌های پژوهشی سازمان بین المللی استاندارد ISO شده است که این امر یکی از نمونه‌هایی است که موجب مباهات و افتخار بوده و حاکی از ظرفیت‌های بسیار کشور در مسیر رسیدن به رشد و بالندگی است.

قبادی دانا، با اشاره به جایگاه ویژه کتابخانه‌های عمومی در نشر علم، دانش و فرهنگ در سطح جامعه اظهار داشت: هر چقدر اطلاعات و آگاهی افراد در زمینه‌های مختلف افزایش یابد، سطح کیفیت و استاندارد زندگی در همه حوزه‌ها افزایش خواهد یافت.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 140