1

5
1397/11/17 چهارشنبه با برگزاري برنامه‌هاي متنوع فرهنگي؛ چهلمين طليعه بهار آزادي در كتابخانه‌هاي عمومي اشتهارد كتابخانه‌هاي عمومي اشتهارد با برگزاري ده‌ها برنامه متنوع فرهنگي و كتابخواني، چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را جشن گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، داود اسدي، ریيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اشتهارد، با اشاره به اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي در دهه فجر و سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران توسط كتابخانه‌هاي عمومي گفت: برپايي نمايشگاه كتاب  و ثبت نام رايگان در مصلي نماز جمعه شهرستان در روز 12 بهمن به عنوان آغاز اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در شهرستان اشتهارد بود و سپس از روز شنبه نمايشگاه‌هاي كتابخانه محور با محوريت فرهنگ فاطمي و انقلابي در كتابخانه‌هاي شهر و روستا در اشتهارد برپا شدند.

وی ادامه ادامه داد: زيباسازي و آذين‌بندي كتابخانه‌ها، تبليغات و اطلاع رساني محيطي در سطح كتابخانه در دهه مبارك فجر و همچنين بازديد دانش‌آموزان مدارس از كتابخانه‌ها و آشنايي با چگونگي ارايه خدمات آنها، برگزاري مسابقه نقاشي كودك با موضوع «بهار انقلاب» در بخش كودك كتابخانه‌هاي اشتهارد، اهداي كتاب توسط مردم به كتابخانه‌ها در ايستگاه‌هاي دائمي نذر كتاب در كتابخانه‌ها، عضويت رايگان كتابخانه‌ها در دهه مبارك فجر را از ديگر برنامه‌هاي تدارك ديده در اين ايام بود.

اسدي افزود: برگزاري كارگاه شعر و قصه انقلاب در كانون ادبي شهرستان و خلاقيت رياضي در كتابخانه‌هاي داراي بخش كودك نيز از ديگر برنامه‌هاي اين هفته خواهد بود.

وي با اشاره به فعال شدن پويش كتاب‌خوان مجازي ويژه انقلاب اسلامي در اشتهارد افزود: اين پويش در سه رده سني كودك، نوجوان و بزرگسال پيش‌بيني شده كه علاقه‌مندان براي شركت در اين پويش مي‌بايست يك كتاب با موضوع انقلاب اسلامي را در قالب يك ويدئو معرفي و فايل ويدئويي را براي شركت در مسابقه ارسال كنند. همچنين دو گروه سني كودك و نوجوان نيز مي‌توانند با ارسال فايل ويدئويي خوانش يا قصه‌گويي از كتابي با موضوع انقلاب اسلامي، در اين مسابقه شركت كنند.

رييس دبيرخانه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اشتهارد، خاطرنشان كرد: نشست هاي كتاب‌خوان، جمع‌خواني كتاب از زندگاني امام روح الله(ره) و ده‌ها برنامه ديگر در چند روز نخست دهه فجر در كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان برگزار شد، كه حال و هواي كتابخانه‌هاي عمومي را سرشار از عطر فضای انقلاب کرده است .

 
تعداد بازديد اين صفحه: 122