انجمن کتابخانه های عمومی استان البرز

انجمن کتابخانه های عمومی استان البرز

انجمن کتابخانه های عمومی استان البرز
1397/11/7 يكشنبه با محوریت برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛ بیست و دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان البرز برگزار شد بیست و دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان البرز با محوریت برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، بیست و دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان به ریاست خسرو ارتقایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ محمدرضا فلاح نژاد، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظرآباد؛ مجتبی عسگری، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری؛ عیسی قبادی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ سیدجعفر موسوی، شهردار مشکین دشت؛ عباس توده خرمن، سرپرست شهرداری تنکمان و جمعی از معاونین و کارشناسان اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان؛ خبرنگاران و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات هماهنگی عمرانی استانداری برگزار شد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این جلسه با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بیان داشت: ارائه گزارشی از عملکرد چهل ساله تلاش و خدمت صادقانه مسئولین در واحدهای مختلف، حاکی از رشد و پیشرفت کشور در این بازه زمانی است.

وی ادامه داد: خوشبختانه حال و هوای این روزهای انقلاب نشان از حرکت رو به رشد کشور در عرصه‌های مختلف دارد و این قطعا در آشنایی نسل آینده با واقعیت‌های موجود انقلاب موثر خواهد بود چراکه در واقع اشاره به شاخص‌های اصلی پیشرفت و مقایسه آن با پیش از انقلاب، نمود بارزی از توسعه در چهار دهه اخیر به برکت انقلاب اسلامی و حاکمیت نظام جمهوری اسلامی است که در این میان اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی البرز نیز عملکرد درخشانی داشته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به اینکه قبل از انقلاب یک کتابخانه در شهر کرج داشتیم که بعد از انقلاب به 32 باب رسیده است، گفت: به لطف الهی و تلاش جهادی در این حوزه، تعداد کتابخانه‌‌ها به 68 باب در سطح استان رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبیین فعالیت‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان به عنوان پایگاه‌های فعال اجتماعی در حوزه کتاب و کتابخوانی گفت: یکی از برنامه‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی در ایام دهه مبارک فجر در راستای ارج نهادن به زحمات اهالی فرهنگ، اجرای طرح «چهل قلم» در استان با برگزاری آیین تکریم "احمد دهقان" به مناسبت ربع قرن نویسندگی و تلاش خالصانه در حوزه ترویج کتابخوانی و فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس خواهد بود که روز چهارشنبه 10 بهمن با حضور مقامات استانی و چهره‌های شاخص فرهنگی کشور برگزار خواهد شد.

در ادامه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن قرائت دستور جلسه و روند پیگری مصوبات جلسه پیشین به ملزومات پیش روی کتابخانه‌ها از جمله در شهرها و روستاهای فاقد کتابخانه پرداخت و خواستار اهتمام بیش از پیش مسئولان به این مهم شد.

احمدعلی هراتی در ادامه با تاکید بر مصوبه انجمن استان مبنی بر احداث کتابخانه در سه شهر فاقد کتابخانه در البرز تصریح کرد: ساخت کتابخانه عمومی شهر طالقان با پیشرفت فیزیکی خوبی همراه بوده و مقدمات ساخت کتابخانه مرکزی البرز نیز در حال پیگیری است و همچنین کتابخانه آسارا مراحل پایانی کتابخانه آسار در حال انجام است و در آینده‌ای نزدیک افتتاح خواهد شد..

مدیرکل کتابخانه‌ها از همکاری شهرداران استان نیز تقدیر کرد و افزود؛ امروز تعاملات خوبی فی‌ما‌بین اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی و شهرداری‌ها برقرار است که امیدواریم با توسعه این تعاملات و پرداخت کامل نیم درصد از سوی همه شهرداری‌های استان شاهد پیشرفت و اعتلاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باشیم.

خسرو ارتقایی، معاون عمرانی استاندار نیز در ادامه با بیان اینکه امروز هجمه‌های دشمن برای کم ارزش نشان دادن دستاوردهای چهل ساله انقلاب بیش از هر زمان دیگری است اظهار داشت: اهمیت تبیین این دستاوردها در این برهه یک ضرورت است و باید همه دستگاه‌ها با ارائه گزارش کاملی از فعالیت‌های واحدهای متبوع خود، در ایجاد فضای انگیزشی مثبت گام بردارند.

وی در ادامه با توجه به جایگاه کتاب و کتابخوانی در ارتقاء فرهنگ جامعه، بر لزوم پرداخت به موقع نیم درصد شهرداری‌ها تاکید کرد و گفت: شهرداری‌ها با برنامه‌ریزی و توجه لازم به این موضوع، کتابخانه‌های عمومی را در اجرای رسالت فرهنگی خود یاری رسانند.

معاون عمرانی استاندار البرز خواستار حضور پررنگ اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی استان در سطح مدیران در جلسات انجمن شد و گفت؛ باید در جهت ارتقاء بیش از پیش سرانه مطالعه مفید، کتابخوانی در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.

وی به ذکر خاطره‌ای از زمان قبل از انقلاب پرداخت و گفت؛ به سختی و مشقت کتاب‌های مفید را برای روشنگری و آگاهی بخشی عمومی دست به دست میکردیم که همین کتاب‌ها پایه افکار انقلابی و کمک به پیروزی انقلاب اسلامی شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 105