6
همزمان با برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با مدیر امور شعب بانک مهراقتصاد البرز دیدار کرد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با هدف جذب مشارکت حداکثری در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با مدیر امور شعب بانک مهراقتصاد استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، با هدف جذب مشارکت حداکثری در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با مدیر امور شعب بانک مهراقتصاد استان دیدار و گفتگو کرد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به رسالت فرهنگی کتابخانه‌های عمومی، اظهار داشت: امروزه کتابخانه‌های عمومی محل تجمع فعالان فرهنگی و علاقه‌مندان به کتابخوانی بوده و اجرای فعالیت‌های متنوع و گسترده‌ای از جمله نشست‌های جمع‌خوانی، شاهنامه‌خوانی، جلسات کتابخوانی و ... برای اقشار مختلف توانسته با معرفی جایگاه کتابخانه‌ها به عنوان  پایگاه فعال اجتماعی نقش بسزایی در اعتلای فرهنگ جامعه داشته باشد.

هراتی در ادامه افزود: یکی از برنامه‌های ترویجی کتابخوانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی که همه ساله با استقبال شایسته ای رو  به روست، جشنواره کتابخوانی رضوی است که امسال نیز به یمن توجّهات حضرت امام رضا(ع) نهمین دوره آن آغاز شده و امیدواریم با حمایت‌ همه دستگاه‌ها و فعالین حوزه کتابخوانی بتوانیم گامی بلندی در این راستا برداریم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) که فرمودند: «خداوند رحمت کند کسی که امر را ما را احیا نماید.»، بیان داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی به نام هشتمین امام همام علی ابن موسی‌الرضا (ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت احمد ابن موسی شاه چراغ (ع) و حضرت ابن الرضا امام جواد(ع) متبرک است و هرگونه فعالیتی در خصوص ترویج سبک زندگی رضوی و آشنایی با سیره این خاندان مطهر (ع) قطعاً مورد عنایت حضرت خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در ادامه با تاکید بر اهمیت ارتقاء تعاملات بین دستگاهی، افزود؛ کار در حوزه فرهنگی بسیار گسترده و مستلزم فعالیت همه ادارات و افراد جامعه است و با بهره گیری از ظرفیت دو دستگاه در این حوزه بی‌تردید، فعالیت‌های اثربخش‌تری را می‌توان به انجام رساند.

مدیرامور شعب بانک مهراقتصاد نیز در این دیدار اظهار داشت: بانک مهراقتصاد یک بانک ارزشی است که همواره در کار‌های فرهنگی مشارکت فعالانه داشته و حمایت از ترویج  و گسترش فرهنگ کتابخوانی به عنوان اقدامی ارزشمند در سطح جامعه را وظیفه خود می‌داند.

زندی در ادامه با تاکید بر مشارکت فعال پرسنل و خانواده‌های ایشان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت: در همین راستا بانک مهراقتصاد آمادگی خود را جهت حمایت و  همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی در برگزاری باشکوه این جشنواره اعلام می‌کند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 47