6
در کرج صورت گرفت: حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در مراسم ویژه روز فرهنگی البرز مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به همراه معاونین اداره کل در مراسم ویژه روز فرهنگی البرز حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از همکاران اداره کل به مناسبت روز فرهنگی استان البرز در مراسم ویژه‌ای که به همین مناسبت با حضور مسئولان ارشد استانی در باغ گلهای کرج برگزار شد، حضور یافتند.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی در حاشیه این مراسم، بیان داشت: طبيعت، نمايش تابلو کوچکي از جمال و جلال خداوندی است که مهم‌ترین آموزه آن درس خداشناسی و خداباوری است چراکه در قرآن نیز آیاتی بسیاری با تاکید بر تفکر و تعقل در نعمت‌ها آمده که انسان را به دیدن این نعمت‌ها و یاد خدا دعوت می‌کند.

هراتی ادامه داد: گل یکی از زیباترین و روح بخش‌ترین نعمت‌های الهی است که در هر شرایطی انسان را مفرح و شاد می‌کند و دیدن اینهمه نعمت خداوندی در این جشنواره علاوه بر حظ بصری برای بینندگان، ارزش معنوی و فرهنگی بالایی دارد که به معرفی توانمندی و ظرفیت استان البرز در این حوزه نیز کمک شایانی می‌کند.

گفتنی است در این جشنواره 250 هزار شاخه گل لاله با 48 واریته مختلف کاشته شده است که از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره، معرفی باغ گلها به عنوان یک منطقه گردشگری،‌ ترغیب حس زیباپسندانه شهروندان، ایجاد روحیه شادابی و نشاط در مردم و توجه به گل و گیاه عنوان شده است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 164