6

68
همزمان با اجرای طرح بهار مهربانی صورت گرفت: استقبال کودکان مناطق سیل زده از کتابخانه سیار فروغ دانایی البرز کتابخانه سیار اعزامی استان البرز مورد استقبال کودکان مناطق سیل زده خوزستان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، همزمان با اجرای طرح بهار مهربانی کتابخانه سیار فروغ دانایی البرز که با هدف توزیع اقلام فرهنگی عازم استان خوزستان شده بود در باوی یکی از شهرستان‌های استان خوزستان که از دو بخش مرکزی و ویس تشکیل یافته مستقر و مورد استقبال کودکان این منطقه سیل زده قرار گرفت.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، در این خصوص اظهار داشت: اعزام کتابخانه سیار با مجموعه‌ای از هدایای فرهنگی همچون کتاب و اسباب بازی، با هدف تقویت روحیه امید و ایجاد سرگرمی و در راستای کاهش آلام و آسیب‌های روانی خانواده‌ها به ویژه کودکان و نوجوانان در این حادثه بوده است.

وی عنوان کرد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز همچنین با برپایی پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی شامل کتاب و اسباب بازی در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان و ترغیب و تشویق خیرین، اصناف و ... تمام تلاش و همت خود را بر آن داشته است تا حمایت شایانی را از هم وطنان مناطق سیل زده به عمل آورد.

لازم به ذکر است کتابخانه‌های سیار اعزامی استان‌ها به خوزستان در ۵ گروه شامل کاروان بهار مهربانی ۱ برای پوشش شهرستان شوش و شوشتر؛ کاروان بهارمهربانی ۲ برای پوشش شهرستان اهواز؛ کاروان بهار مهربانی۳ برای پوشش شهرستان های باوی و شادگان؛ کاروان بهار مهربانی ۴ برای پوشش شهرستان هویزه و کاروان بهار مهربانی ۵ برای پوشش شهرستان حمیدیه و دشت آزادگان دسته بندی شده اند و با ستادی که در اداره کل خوزستان تشکیل شده و کتابداران علاقه‌مند استان به عنوان معین و همکار هر کدام از کاروان‌ها تعیین شده‌اند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 77