جلسه هم اندیشی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

جلسه هم اندیشی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

جلسه هم اندیشی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی
در جلسه هم‌اندیشی دستگاه‌های فرهنگی استان تاکید شد؛ بسیج همگانی برای مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در جلسه هم‌اندیشی دستگاه‌های فرهنگی استان بر بسیج همگانی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی رضوی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و در راستای هم‌افزایی سازمانی و بهره‌گیری از ظرفیت حداکثری دستگاه‌های فرهنگی استان، اولین جلسه هم‌اندیشی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان با سایر دستگاه‌ها، با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ قاسم سلیمانی، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز؛ حمیدرضا صلحی، مدیر پژوهش و افکارسنجی صدا و سیمای استان؛ سعید قاسمی، مسئول معاونت فرهنگی هنری سپاه البرز؛ مریم قنبرزاده، مدیر امور فرهنگی اداره‌کل بهزیستی استان؛ حسین بهزادی‌فر، معاون حوزه هنری استان، کاظم قاسمی، معاون امور کتابخانه‌های استان، لیلا علیشاهی، رئیس اداره امور کتابخانه‌ها؛ میثم شیخ‌حسنی، رئیس اداره امور مشارکت‌ها و حسین ذکریاپور، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرج در دفتر مدیرکل برگزار شد.

 در این جلسه احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان و عرض خیرمقدم به حضار بیان داشت: آغاز نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مغتنمی شد تا تعدادی از دستگاه‌های فرهنگی استان که همواره حامی اداره کل ‌کتابخانه‌های عمومی در امر ترویج فرهنگ کتابخوانی بوده‌ و هستند را، یکبار دیگر به همیاری و همدلی دعوت کنیم.

هراتی افزود: بر همه افراد فرهیخته و نهادهای فرهنگی استان لازم است که در اشاعه، گسترش و تقویت هرچه بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی اهتمام ورزند تا با بسیج همگانی در این عرصه شاهد رشد و بالندگی فرهنگی و به تبع آن توسعه پایدار در استان باشیم.

وی در ادامه با اشاره به فلسفه برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت: این جشنواره با محتوای ارزشی، علاوه بر ترویج فرهنگ کتابخوانی، ترویج سیره و سبک زندگانی رضوی نیز هست که البته امسال به یمن نهمین دوره آن، بخش ویژه امام جواد(ع) نیز در آن گنجانده شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حوزه کتابخوانی و نقش آن در تعالی روحی بشر و جامعه تصریح کرد: ارتقاء سطح فرهنگ عمومی به واسطه کتابخوانی می‌تواند میراث گرانقدری برای نسل آینده باشد. نسلی که پدران و مادران آینده این سرزمین هستند و هرچه قدر با کتاب و کتابخوانی مأنوس باشند می توان آینده روشن‌تری را برایشان انتظار داشت و چه خوب خواهد بود اگر این مطالعه و کتابخوانی آکنده از معارف ناب اهل بیت(ع) نیز باشد.

وی توجه افکار عمومی به مقوله کتاب‌های ارزشی و کتابخوانی پرمحتوا را از جمله مهمترین ویژگی‌های این جشنواره دانست و افزود: هر قدر که توجه افکار عمومی به اصل موضوع مطالعه کتاب و مطالعه مفید جلب شود جامعه ما در مسیر رشد و تعالی فردی و اجتماعی قرار خواهد گرفت.

هراتی در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه کتابخوانی و دیده‌شدن کتاب‌های مفید و مرتبط با سیره امام رضا(ع) گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی رضوی در حقیقت ادای دین کوچکی است برای امام مهربانی‌ها تا با عنایت خاصه، همه خادمان این عرصه را مورد لطف خود قرار دهند.

در ادامه این جلسه نیز مسئولین و مدیران حاضر، ضمن استقبال از برگزاری این جشنواره بر مشارکت حداکثری در این جشنواره تاکید کرده، قول مساعد دادند: با تمام توان و ظرفیت خود در راستای اطلاع رسانی و بهره‌گیری از جامعه هدف دستگاه متبوع خود  با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همکاری نمایند.

گفتنی است: این جشنواره در قالب های نقاشی، پویش کتابخوان، چهار گزینه ای و معرفی کتاب برگزار می شود و حضرت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(ع)، حضرت احمدبن موسی(ع) و بخش ویژه حضرت ابن الرضا امام جواد(ع) از جمله عناوین موضوعی جشنواره مذکور است و مهلت شرکت در مسابقه تا 28 خردادماه سال جاری بوده و علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سامانه اطلاع رسانی و ثبت نام جشنواره کتابخوانی رضوی به نشانی   www.razavi.iranpl.ir یا به کتابخانه های عمومی استان مراجعه کنند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 66