2

3

4

6

5
1397/11/25 پنجشنبه در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت پذیرفت؛ اهدای بیش از 20 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان البرز مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز از اهدای بیش از 20 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان البرز خبر در طرح اهدای کتاب داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اعلام این خبر گفت: با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ اهدای کتاب، تقویت مخازن و قفسه کتابخانه‌های عمومی، ایجاد ارتباط بیشتر با کتابخانه‌ها و معرفی هر چه بیشتر آن‌ها به عموم مردم، جشنواره اهدای کتاب در استان البرز برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی در ادامه افزود: این جشنواره در آبان ماه و با شعار «کتابخانه بهتر با یک کتاب بیشتر» کار خود را آغاز و تا 30 آذرماه تمدید شد که در این بازه ‌زمانی و با همکاری سازمان پسماند شهرداری کرج، اداره کل پست، شهرداری کرج و نمایندگی آستان قدس رضوی در استان البرز، تعداد 20 هزار جلد کتاب توسط عموم مردم فرهنگ دوست و مسئولین به کتابخانه‌های عمومی استان البرز اهدا شد.

هراتی ضمن تقدیر از این مشارکت همگانی بیان داشت: فرهنگ‌سازی اهدای کتاب‌های مفید موجود در منازل و ادارات جهت استفاده عموم شهروندان و اعضای کتابخانه‌های عمومی، غنی‌سازی منابع کتابخانه‌ها و ایجاد امکان دسترسی همه علاقمندان به کتاب و منابع خواندنی از جمله دستاوردهای این سنت حسنه است.

وی با اشاره به اینکه کتاب‌های بسیاری در منازل و ادارات هستند که بعد از یکبار مطالعه بدون استفاده مانده‌اند خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های عمومی می‌توانند زمینه استفاده عموم مخاطبان را از این منابع ارزشمند فراهم کنند به صورتی که این منابع، پس از تایید توسط کارشناس منابع در کتابخانه‌های عمومی ثبت و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهند گرفت.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 105