6
امام جمعه اشتهارد تأکید کرد: اهمیت تبیین و معرفی آثار ادبی و عرفانی حضرت امام خمینی (ره) امام جمعه اشتهارد در دیدار با کتابداران و مسئولین کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بر اهمیت تبیین و معرفی آثار ادبی و عرفانی حضرت امام خمینی (ره) در کتابخانه‌های عمومی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، داود اسدی، رئیس اداره به همراه جمعی از مسئولین و کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد با هدف بهره گیری از رهنمودهای ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین داودی، امام جمعه این شهرستان در سال‌جاری با وی دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین داودی، امام جمعه اشتهارد اظهار داشت: از حیث سبک شناسی، سبک نظم و نثر‌
‌‏امام خمینی (ره)، ضمن اینکه از صراحت، صداقت و صمیمیت‌‌ ‌‏برخوردار است، در عین حال حرف‌های ناب عرفانی، اخلاقی، اجتماعی و‌ ‌‏سیاسی را مطرح می‌کند.

امام جمعه اشتهارد افزود: تجلی دیانت و عرفان در آثار قلمی امام (ره) در عصر جدید بی‌بدیل است و گاها این عمق و ارزش آثار امام به قدری فاخر است که مقایسه آن با برخی آثار شعرا و نویسندگان کاری نارواست.

حجت الاسلام و المسلمین داودی با اشاره به غزلی از امام خمینی (ره) گفت: بخش عظیم اشعار حضرت امام (ره)، غزل های عارفانه است که از حیث سبکی اغلب تحت تاثیر غزل های خواجه حافظ می باشد و از سوی دیگر به جهت شخصیت الهی و والای ایشان و روی آوردن به عرفان حماسی، پویا و حرکت آفرین است که پیروزی و هدایت مقتدرانه انقلاب اسلامی در جهان نمونه‌ای از این تجلی است و عرفان اسلامی را از کنج انزوا و جنبه شخصی و درونی صرف بیرون آورده و آنرا با مفاهیم متعالی خویش در سطح جامعه عمومیت داده است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 102