6
فرماندار شهرستان ساوجبلاغ عنوان کرد: کتابخانه گردی تاثیر مهمی در تبیین خدمات کتابخانه‌ها عمومی دارد فرماندار شهرستان ساوجبلاغ در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ عناون کرد: کتابخانه گردی تاثیر مهمی در تبیین خدمات کتابخانه‌ها عمومی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، با حضور ابوالقاسم پالیزگیر، فرماندار ساوجبلاغ؛ احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز و سایر اعضاء انجمن، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در این جلسه با اشاره به برگزاری برنامه کتابخانه گردی، این طرح ملی را فرصتی مغتنم جهت معرفی اهمیت و جایگاه کتابخانه و کتابخوانی برشمرد و ابراز امیدواری کرد که بتوان از این فرصت در راستای گسترش بیش از پیش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان بهره برد.

احمدعلی هراتی با اشاره به برنامه‌ریزی این اداره کل جهت ارتقاء سرانه مطالعه در استان تصریح کرد: مساعدت و همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی لازمه ترویج بهتر فرهنگ مطالعه مفید در جامعه است.

در ادامه ابوالقاسم پالیزگیر، فرماندار ساوجبلاغ با تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در کتابخانه‌های عمومی ساوجبلاغ اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی جایگاه ویژه‌ای در ارتقای سطح فرهنگ عمومی و افزایش علم و دانش آحاد مختلف جامعه دارد.

وی با اشاره به اینکه توسعه امر کتابخوانی و بهبود و ساماندهی فضاهای فرهنگی یکی از مهمترین اقدامات برای رسیدن به پیشرفت در کشور است، افزود: افتتاح کتابخانه‌ها در شهر جدید هشتگرد و چهارباغ گامی مهم در توسعه فضای کتابخانه‌ای در این شهر خواهد بود.

ابوالقاسم پالیزگیر، تصریح کرد: کتابخانه گردی یکی از راه‌کارهای ارزشمند در راستای تبیین خدمات و فعالیت‌های ارزشمند کتابخانه‌های عمومی است و از همه مردم استان دعوت به عمل آورد تا در این طرح ملی مشارکت نمایند.

فرماندار ساوجبلاغ از توجه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز در توسعه و تجهیز کتابخانه‌ها قدردانی کرد و گفت: امیدوارم در سال آتی با نگاهی بهتر شاهد رشد چشمگیر مطالعه در جامعه و خانواده‌ها باشیم چرا که هر جامعه‌ای که سهم مطالعه آن بیشتر باشد زندگی در آن برای همه آسان‌تر و لذت بخش‌تر خواهد بود.

پالیزگیر در خاتمه ضمن درخواست از خیرین فرهنگ دوست استان برای مشارکت بیشتر در ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها، خاطرنشان کرد: توجه به مطالعه و کتاب از راه‌های مهم اعتلاء فرهنگی جوامع امروز بشری است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 86