1

3
1397/12/23 پنجشنبه در استان البرز صورت گرفت: کتابخانه گردی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مدیران استانی از کتابخانه عمومی امیرکبیر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، سعید ناجی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار؛ عیسی قبادی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ راضیه نظري، مديركل دفتر برنامه‌ريزي نوسازي و تحول اداري استانداري، مریم اسماعيلي فرد، مديركل امور بانوان و خانواده استانداري، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و سید جمال جليلي، معاون سياسي، انتظامي و اجتماعي فرمانداري ويژه شهرستان كرج با حضور در کتابخانه عمومی امیرکبیر از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید به عمل آوردند.

سعید ناجی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، در این بازدید با بیان اینکه خدمات و کارکرد کتابخانه‌های عمومی نسبت به گذشته تغییرات زیادی داشته و امروزه جایگاه ویژه‌ای در ارائه خدمات علمی، فرهنگی و اجتماعی دارد، خاطرنشان کرد: کتابخانه‌ها با توجه به گستره فعالیت‌های خود، به عنوان پایگاه فعال فرهنگی در جامعه تلقی می‌شوند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت و همراهی دستگاه‌ها و اقشار مختلف مردمی در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی، خواستار بهره‌گیری بیشتر مردم از خدمات و منابع متنوع و مفید کتابخانه‌ها شد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، افزود: کتابخانه‌ها با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و مطلع و دارا بودن کتاب‌های غنی و مفید می‌توانند به عنوان پایگاه مطمئنی برای مشاوره در مورد کسب آگاهی در مورد موضوعات مختلف باشند.

ناجی، با تاکید بر اهمیت استفاده از یافته‌های پژوهش و تحقیق در برنامه‌ریزی و انجام امور، خاطرنشان کرد: در زمینه کتاب و کتابخوانی نیز با همت مدیریت مجموعه، کتابداران و کارکنان، تجزیه و تحلیل کارکردها و فعالیت‌ها در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم در تحقق بیش از پیش اهداف مورد استفاده دوچندان قرار گیرد.

وی ضمن تشکر از مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان در فراهم آوردن امکانات و فرصت‌های لازم برای حضور مسئولین، خانواده‌ها، کودکان، نوجوان و جوانان در کتابخانه‌ها از عموم مردم دعوت به عمل آورد تا زمان بیشتری را برای حضور در این محیط دلنشین و با نشاط اختصاص دهند.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز نیز در خاتمه ضمن تقدیر از حضور پرشور مسئولین در کتابخانه‌های عمومی، این اقدامات را مایه دلگرمی کتابداران و کارکنان کتابخانه‌ها دانست و افزود: بی شک همیاری و همکاری مسئولین در ترویج بیش از پیش فرهنگ مطالعه مفید، موثر و راهگشا خواهد بود.
  

 
تعداد بازديد اين صفحه: 201