5
در راستای برگزاری با شکوه جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با رئیس اداره امور شعب بانک ملی البرز رایزنی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با رئیس اداره امور شعب بانک ملی البرز در راستای برگزاری باشکوه جشنواره کتابخوانی رضوی.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این دیدار که با حضور موسی اسلامیان، رئیس اداره امور شعب استان البرز، حمید کریمی رزکانی، رئیس اتاق اصناف البرز و کاظم قاسمی، معاون مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد، با اشاره به رسالت کتابخانه‌های عمومی در خدمت به ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه، بیان داشت؛ تمام همت و توان کتابداران و کارکنان این اداره کل با برنامه‌ریزی هدفمند در این راستا به کار گرفته می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، عنوان کرد: این رویداد بزرگ فرهنگی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین علیهما السلام به‌ویژه حضرت امام رضا علیه السلام، حضرت معصومه سلام الله علیها و بخش ویژه سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد علیه‌ السلام برای اقشار مختلف مردمی از سن 4 سال به بالا برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با تاکید بر اهمیت همکاری و حمایت دستگاه‌ها و ادارات استانی و شهرستانی در توسعه فضای کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه، تصریح کرد: برگزاری باشکوه جشنواره کتابخوانی رضوی نیز از بهترین فرصت‌ها برای بهره‌گیری از همکاری و هم‌افزایی بین دستگاهی در جهت اعتلاء بصیرت دینی و تبیین ابعاد زندگانی پر برکت ائمه معصوم علیهما السلام در جامعه است.

در ادامه، موسی اسلامیان، رئیس اداره امور شعب استان البرز، اظهار داشت: حمایت از امور فرهنگی به ویژه در حوزه کتاب و کتابخانه موجب افتخار است و به همین جهت از همه ظرفیت‌های موجود برای تقویت و حمایت از برنامه‌های ارزشمند این مجموعه استفاده خواهیم کرد.

حمید کریمی رزکانی، رئیس اتاق اصناف البرز نیز در این دیدار با بیان اینکه، کتابخوانی تاثیر فوق العاده‌ای در جلوگیری از انحرافات جسمی و روحی دارد، خاطرنشان کرد: کسی که با کتاب همنشین شد و فکر ذکرش با کتاب شد، تفکرش به انحراف نمی‌رود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 61