1

2
همزمان با نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد؛ جلسه مشترک مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز و معاون شهرداری کرج همزمان با نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با معاون شهردار کرج دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، با هدف بررسی زمینه‌های مشترک همکاری،  احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با سیدعلی اکبر میروکیلی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی صورت گرفت، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌‌های عمومی استان اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی که چندسالی است نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور متولی برگزاری آن می‌باشد یک رویداد فرهنگی و مذهبی در سطح ملی است که علاوه بر ترویج فرهنگ کتابخوانی در ترویج سیره و سبک زندگی ائمه معصومین(علیه السلام) به ویژه امام رضا(ع) و امام جواد(ع) برای اقشار مختلف اجتماع نقش بسزایی دارد.

این جشنواره با تنوع در قالب‌های اجرایی همچون: پویش مجازی، ترسیم نقاشی و بخش سوالات چهارگزینه‌ای مکتوب و آنلاین و امکان شرکت بصورت خانوادگی، فرصت بسیار مناسبی را برای همه گروه‌های سنی در راستای معرفت‌افزایی نسبت به معارف ناب رضوی ایجاد کرده است.

وی در ادامه با اشاره به طرح نصب صندوق‌های اهدای کتاب در سطح شهر و تعامل سازنده شهرداری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بیان داشت:  این طرح بی‌تردید در ارتقائ سطح فرهنگ عمومی و استفاده بهتر از منابع کتابی موجود در سطح شهر موثر خواهد بود که البته مراحل مقدماتی این طرح اجرایی شده و امیدواریم با همراهی شهرداری بتوانیم آن را در سطح شهر عملیاتی کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به هم‌افزایی دو مجموعه در امر ترویج فرهنگ کتابخوانی، اظهار داشت: برگزاری نشست‌‌های عمومی و تخصصی، مسابقات و جشنواره‌های مختلف کتابخوانی و بسیاری برنامه‌های ترویجی دیگر ازجمله زمینه‌های تعامل اداره‌کل کتابخانه‌ها با شهرداری خواهد بود.

سیدعلی اکبر میروکیلی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج نیز ضمن تقدیر از حضور مدیرکل و همراهان وی، نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصت مغتنمی برای همکاری مشترک دو سازمان دانست و از طرح صندوق اهدای کتاب در سطح شهر استقبال کرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 53