بزرگداشت احمد دهقان
1397/11/7 يكشنبه در راستای اجرای طرح «چهل قلم»؛ مراسم تجلیل از احمد دهقان به میزبانی استان البرز برگزار می‌شود مراسم تجلیل از نویسنده و پژوهشگر ادبیات داستانی حوزه دفاع مقدس، 10 بهمن ماه، همزمان با ایام چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در قالب طرح «چهل قلم» در استان البرز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با اعلام این خبر بیان داشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و در قالب طرح «چهل قلم»، مراسم تجلیل از ربع قرن نویسندگی «احمد دهقان» در حوزه داستان و رمان دفاع مقدس روز چهارشنبه 10 بهمن ماه برگزار می شود.

هراتی تصریح کرد: این مراسم با حضور مقامات استانی و چهره‌های شاخص فرهنگی کشور ساعت 8:30 روز چهارشنبه در محل سالن شهرداری میلاد برگزار خواهد شد.

احمد دهقان متولد سال 1345 در کرج، دارای مدرک فوق لیسانس در رشته مردم‌شناسی است و نخستین رمان خود را با عنوان «سفر به گرای ۲۷۰ درجه» در سال 1375 منتشر کرده است.

تاکنون آثار بسیاری از احمد دهقان به چاپ رسیده که برخی از این آثار به این شرح است: مأموریت تمام، لحظه‌های اضطراب، روزهای آخر، ستاره‌های شلمچه، گردان چهار نفره، هجوم، من قاتل پسرتان هستم، دشت‌بان، پرسه در خاک غریبه و بچه‌های کارون.

این نویسنده تاکنون موفق به دریافت جوایز جشنواره‌های 20 سال ادبیات داستانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 20 سال ادبیات پایداری برای نوشتن رمان «سفر به گرای ۲۷۰ درجه»  شده است.

گفتنی است: در آیین «چهل قلم» که توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با هدف افزایش آشنایی عموم مردم و مسئولان با نویسندگان متعهد و برجسته برگزار می شود، ۳۱ استان کشور میزبان نویسندگان برجسته و مطرح کشور خواهند بود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 139