جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر فردیس
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز؛ جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر فردیس برگزار شد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و همراهان وی در جلسه کمیسیون شورای اسلامی شهر فردیس حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر فردیس با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز؛ سید حمید یعقوبی، رئیس شورای اسلامی شهر فردیس؛ ملیحه اکبری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر فردیس، حسین احمدوند، رئیس شورای اسلامی شهرستان فردیس؛ مجتبی قاسمی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شهر فردیس؛ داود زرخواه، معاون فرهنگی شهرداری فردیس؛ عباس طباطبایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس و سایر اعضای شورا در سالن جلسات شورای شهر فردیس برگزار شد.

در این جلسه، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه امروز کتابخانه‌های عمومی در مسیر توسعه قرار دارند اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، به عنوان مراکز  فعال فرهنگی، محل رجوع بسیاری از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی هستند و خوشبختانه دیدگاه مسئولین نسبت به ارزش کتاب و کتابخوانی در توسعه فرهنگی استان مثبت بوده و حضور شخصیت‌های فرهنگی و حامی کتاب در جمع فرهیخته شورای اسلامی شهر فردیس نیز کاملا مؤید این موضوع است.

هراتی در ادامه ضمن تقدیر از خوش‌حسابی شهرداری فردیس در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری گفت: این امر موجب عملکرد بهتر کتابخانه‌ها در راستای توسعه فضای کتابخوانی خواهد بود که اداره کتابخانه‌های  عمومی شهرستان فردیس نیز در این حوزه تاکنون خدمات خوبی داشته است.

مدیر کل کتابخانه‌ها تاکید کرد: توفیق خدمت در نظام جمهوری اسلامی فرصت بسیار بزرگی است که باید قدر فرصت‌ها را دانست و ما افتخار داریم که به عنوان خادم در حوزه کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه مشغول خدمت هستیم.

هراتی در ادامه افزود: در دنیای امروزی، معنای پیشرفت تنها در عمران و آبادانی فیزیکی توصیف نمی‌شود بلکه فراهم آوردن امکانات مناسب جهت ارتقای فرهنگی جوامع مورد تاکید است و یکی از معیارهای توسعه پایدار شهری نیز میزان توجه به مسائل فرهنگی است که کتابخانه ها از مهمترین پایگاه‌های فعال در این حوزه می‌باشند..

وی با اشاره به آغاز برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت؛ این جشنواره علاوه بر ترویج فرهنگ کتابخوانی موجب ترویج سیره و سبک زندگی ائمه معصومین(ع) شده و در معرفت افزایی و رهیافت نسبت به سرچشمه‌های حقیقی علم و ادب گام موثری خواهد بود.

وی افزود؛ اداره‌کل اقدامات و برنامه‌های ارزشمندی را در راستای برگزاری باشکوه این جشنواره در دستور کار خود دارد و این امر می‌طلبد تا همه دستگاه ها، همکاری و مساعدت خوبی را با اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی داشته باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خاطرنشان شد: برای توسعه فضای کتابخانه‌ای مشارکت و حمایت شورای شهر بسیار کارگشا است و باید همه فرصت ها و ظرفیت‌های موجود را بررسی و امکان سنجی کرد.

حسین احمدوند، رئیس شورای اسلامی شهرستان فردیس نیز با استقبال از برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بیان داشت: اعضای شورا از جنس مردم بوده و با همه توان به خدمت‌رسانی مشغولند و در این جشنواره نیز درکنار مردم و سایر مسئولین مشارکت خواهند کرد و  آمادگی دارد در راستای اعتلاء فرهنگی و علمی از تمام توان خود برای حمایت از کتابخانه‌ها در انجام این مهم استفاده کند.

 وی در ادامه با اشاره به اهمیت پرداخت منظم و به موقع سهم نیم درصد شهرداری‌ها خاطرنشان شد: بحث نیم درصد شهرداری‌ها یک تکلیف بوده و لازم است که شهرداری فردیس در این راستا اهتمام بیشتری داشته باشد.

احمدوند در ادامه عنوان کرد: در توسعه فضای کتابخانه‌ای طرح‌ها و پیشنهاداتی از سوی شورای شهر در نظر گرفته شده که امیدواریم به صورت حق انتفاع و مشارکتی با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، راه اندازی شده و مورد بهره برداری مردم فرهنگ دوست قرار گیرد.

در خاتمه سید حمید یعقوبی، رئیس شورای شهر فردیس نیز پنج جلد از کتاب‌های تالیفی خود را به مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اهدا کرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 70