452
1397/12/22 چهارشنبه همزمان با روز بزرگداشت شهدا صورت گرفت: پیام تبریک مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز طی پیامی فرارسیدن ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز طی پیامی فرا رسیدن ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا را گرامی داشت.

متن این پیام به شرح زیر است؛

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ﴿ آل عمران۱۶۹

نامگذاری 22 اسفند به عنوان روز بزرگداشت شهدا یادآور ايثار و از خودگذشتگی بزرگمردانی است که با گذشتن از زندگی خود و با تأسی از سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام پیام آزادی و استقلال را در برابر ظلم و وابستگی برای جهانیان به یادگار گذاشتند.

فرهنگ شهادت، به عنوان يك فرهنگ متعالي در زمره عالي ترين مفاهيم الهي و نتيجه والاترين ارزش هايي است كه جز شخصیت های والایی که با ایمان به قلب و صدور به اعضاء در تهذیب نفس خود کوشیده‌اند و دل از عالم خاکی بریده‌اند به آن مقام دست نمیابند .

مردمی که با اين مفاهيم غنی و فضیلت‌های آسمانی خو گرفته باشند قادرند تا فضاي يك جامعه را بهطور بنیادین تحت الشعاع نورانیت خود قرار داده و والاترين خیرات و بركات را براي آن به ارمغان آورند.


لازم به ذکر است صبح امروز مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به همراه معاونین مدیرکل و جمعی از کارشناسان ستادی در کنار مسئولان استان و مردم شهید پرور کرج با حضور در مزار شهدای گمنام واقع در کوه نور کرج با آرمان‌های والای شهدا تجدید میثاق کردند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 88