6
1397/11/7 يكشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد: جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر جدید هشتگرد جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر جدید هشتگرد با محوریت بررسی زمینه‌های توسعه کتاب و کتابخوانی در این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر جدید هشتگرد با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز؛ اصغر ناصرخیل، بخشدار مرکزی ساوجبلاغ؛ حجت الاسلام و المسلمین یوسفی، مشاور فرهنگی ساوجبلاغ؛ کاظم قاسمی، معاون امور کتابخانه‌ها و توسعه کتابخوانی؛ اعظم کرمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ و سایر اعضای انجمن برگزار شد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در این جلسه،  با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به تبیین دستاوردهای اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی در این بازه پرداخت و خواستار همیاری و مشارکت بیش از پیش مسئولین در راستای پیشبرد اهداف متعالی حوزه کتاب و کتابخوانی شد.

وی در ادامه با بیان اینکه تامین به موقع اعتبارات در برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری موفق تاثیر بسزایی خواهد داشت، تصریح کرد: پرداخت به موقع نیم‌درصد توسط شهرداری‌های علاوه بر رعایت قانون، حمایت از فرهنگ کتابخوانی و لازمه توسعه است که انتظار می‌رود شهرداران در این امر اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی همچنین به برنامه‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: نصب تابلوهای راهنما کتابخانه‌ها در سطح شهر و راه‌اندازی صندوق‌های اهدای کتاب جهت استفاده از مشارکت‌های مردمی برای تامین بخشی از منابع مورد نیاز کتابخانه‌ها بخشی از این برنامه‌هاست که امیدواریم با همکاری شهرداری شهر جدید هشتگرد در آینده‌ای نزدیک شاهد راه‌اندازی آن باشیم.

اعظم کرمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه و فعالیت‌های انجام شده در راستای مصوبات جلسه پیشین این انجمن خواستار افزایش تعامل شهرداری و سازمان‌های فعال فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 125