2

6
در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان انجام شد: دیدار رئیس اداره و مسئولین کتابخانه‌های عمومی کرج با مدیرکل رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی کرج و مسئولین کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، حسین ذکریاپور، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرج به همراه مسئولین کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با حضور در اداره‌کل، با احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار صمیمی، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و ماه پرفیض و برکت شعبان، این ماه را فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ مهدویت و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌ها دانست.

وی در ادامه با تقدیر از زحمات ارزشمند کتابداران و مسئولین کتابخانه‌ها، عملکرد کتابخانه‌ها را در سال گذشته مثبت ارزیابی کرد و با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سال‌جاری افزود: فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی مخطبان خوبی پیدا کرده که یکی از این برنامه‌ها نیز جشنواره کتابخوانی رضوی است که با استقبال شایسته‌ای روبرو بوده و امیدواریم امسال نیز با افزایش منابع جشنواره و ایجاد بخش‌های ویژه در این این رویداد فرهنگی مذهبی شاهد مشارکت حداکثری عموم شهروندان در این جشنواره باشیم.

هراتی همچنین با اشاره به اهمیت نهادینه شدن فرهنگ مطالعه کتاب در جامعه، تصریح کرد: امروزه با افزایش روبه رشد خدمات کتابخانه‌های عمومی در مناطق شهری و روستایی، کتابداران پیشگامان عرصه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور هستند و هرچه پشتوانه غنی از علم و آگاهی داشته باشند در پاسخگویی به نیازهای مخاطبان خود موفق تر خواهند بود.

در ادامه: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تقدیر از ارائه پیشنهادها و انتقادات کتابداران حاضر در جلسه، ابراز امیدوری کرد: با تلاش مستمر، همیاری و همکاری بیش از پیش همه دست‌اندرکاران اعم از کتابداران و نیروهای ستادی، مشکلات کتابخانه‌های عمومی مرتفع شده و شاهد اعتلاء روافزون جایگاه کتاب و کتابخوانی در استان خواهیم بود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 136