55
احمدعلی هراتی تاکید کرد: لزوم حمایت همه جانبه شهرداری‌ها از کتابخانه‌ها احمدعلی هراتی در دیدار با رئیس شورای شهر کرج بر لزوم حمایت همه جانبه شهرداری‌ها از کتابخانه‌ها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمد علی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در دیدار با عباس زارع، رئیس شورای شهر کرج با اشاره بر تاثیر بسزای پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی، عنوان کرد: توسعه کتابخانه های عمومی در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری نیازمند تخصیص کامل سهم کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری‌ها است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به تدابیر این اداره کل جهت ارتقاء روند توسعه کتابخانه های عمومی، گفت: طبق برنامه‌ریزهای انجام شده، اقدامات قابل توجهی در راستای تامین تجهیزات و ملزومات مورد نیاز کتابخانه‌های عمومی انجام شده تا  این مراکز به محیطی پویا و شاداب جهت بهره برداری علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی تبدیل شده و در در مرکز توجه مناطق شهری و روستایی قرار گیرد.

هراتی با اشاره بر امکان گسترش همکاری کتابخانه‌های عمومی با سایر دستگاه‌ها، خاطرنشان کرد: این اداره کل آمادگی آن را دارد تا با کسب حق انتفاع کتابخانه‌های شهرداری با بهره‌گیری از زیرساخت‌های تخصصی و استاندارد کتابخانه‌ای در حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، در این زمینه ورود کند.

در ادامه عباس زارع، رئیس شورای شهر کرج با تاکید بر اهمیت بالای دغدغه ترویج کتاب و کتابخوانی و لزوم حمایت همه جانبه از جایگاه کتابخانه‌های عمومی، تصریح کرد: کتابخانه‌های عمومی به عنوان پایگاه تپنده علم و فرهنگ در اذهان مردم همواره از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار بوده است.

وی ادامه داد: شورای شهر و شهرداری همواره همراه همیشگی کتابخانه‌ها بوده و هستند و از تمام ظرفیت‌های خود برای کمک به رشد فرهنگ مطالعه و پیشرفت کتابخانه‌های عمومی استفاده خواهند کرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 91