دیدار مدیرکل با رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورا
1397/11/17 چهارشنبه در راستای توسعه تعاملات و هم‌افزایی سازمانی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با هدف توسعه تعاملات و هم‌افزایی سازمانی با رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، با هدف توسعه تعاملات و هم‌افزایی سازمانی با فرج الله ایلیات، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج دیدار و گفتگو کرد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، در این دیدار ضمن تقدیر از همراهی شورای اسلامی شهر کرج در رشد و توسعه کتابخوانی و ارتقاء فرهنگ مطالعه در استان، گفت: توسعه فرهنگی، زیربنای توسعه اجتماعی و اقتصادی است و حرکت در مسیر تعالی جایگاه کتاب در واقع حرکت در مسیر ارتقاء فرهنگ شهروندی است و  خرسندیم که شورای اسلامی دیدگاه و نگرش مثبتی در این زمینه دارد.
وی همچنین افزود: توسعه فرهنگ مطالعه، فضای کتابخوانی و تجهیز و نوسازی کتابخانه‌های فعّال استان مستلزم همراهی دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی است که در این بین شهرداری‌ها با پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها، نقش بسزایی در پیشبرد منظم اهداف تعریف شده اداره کل کتابخانه‌هاخواهند داشت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در ادامه با اشاره به اهمیت توزیع عادلانه خدمات کتابخانه‌ای و فرهنگی در استان، در راستای توسعه دانش و ایجاد فرصت‌های مطالعه‌ای برابر، خواستار حمایت بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان نسبت به ترویج فرهنگ کتابخوانی شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج نیز در این دیدار بیان داشت: رویکرد شورای اسلامی شهر کرج به عنوان یک نهاد اجتماعی حمایت از کتابخانه‌های عمومی و بسترسازی مناسب جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی و تقویت کتابخانه‌های عمومی به عنوان مراکز فعال اجتماعی در جامعه است و تلاش می‌کنیم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی گام برداریم.
وی در ادامه با تاکید بر نقش والای کتاب و کتابخوانی در ارتقاء توسعه پایدار شهری، بیان داشت: پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی از درآمدهای شهرداری از اولویت‌های اساسی در راستای افزایش بهره‌وری کتابخانه‌های عمومی جهت انجام رسالت سازمانی خود می‌باشد و انتظار می‌رود شهرداری نسبت به انجام منظم این مهم اهتمام لازم را داشته باشد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 109