56
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان: کانون‌های مساجد جایگاه ویژه‌ای در ترویج فرهنگ مطالعه دارند مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در دیدار با مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز، عنوان کرد: کانون‌های مساجد جایگاه ویژه‌ای در ترویج فرهنگ مطالعه دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، در این دیدار ضمن تأکید بر ترویج کتابخوانی به عنوان یکی از اهداف مشترک کتابخانه‌های عمومی و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، اظهار داشت: همکاری‌های خوبی بین کانون‌های مساجد و کتابخانه‌های عمومی تا کنون صورت گرفته و باید تلاش کنیم تا نهایت استفاده از ظرفیت‌های دو دستگاه در خدمت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه صورت پذیرد.

وی با اشاره به نقش برجسته و کلیدی روحانیت معزز در انقلاب اسلامی ایران، افزود: روحانیت در حفظ اساس و اصالت‌ها و فرهنگ ناب اسلامی و روح معنویت در عرصه‌های جدید علمی و عملی نیز همواره اثرگذار بوده و امیدواریم بتوانیم با همکاری و هم‌افزایی بیشتر در راستای ارتقاء سرانه مطالعه اقدام نماییم.

هراتی با اشاره به اینکه امروزه دشمن از لحاظ جنگ سخت توانایی ضربه زدن به کشور را ندارد و از لحاظ فرهنگی و اقتصادی رو به حمله آورده‌، اظهار داشت: این موضوع وظیفه همه دستگاه‌های که با کار فرهنگی ارتباط دارند را بسیار خطیر و پراهمیتر از هر زمان دیگر کرده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، در ادامه با اشاره برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، عنوان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی کتاب‌های برگزیده در رابطه با سیره منور امامان معصوم علیهما السلام تاثیر بسزایی در بصیرت افزایی و آشنایی اقشار مختلف مردمی با معرف اصیل اسلامی دارد.

حجت الاسلام کاظم شکری، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان البرز، نیز با بیان اینکه مساجد، مدارس و کتابخانه از پایه‌های بنیانی توسعه و ترویج فرهنگ در جامعه هستند، تصریح کرد: امیدواریم با مساعدت کتابخانه‌های عمومی برای توسعه کتابخانه‌های مساجد و جذب کودکان و نوجوانان عضو کانون‌ها به کتاب و کتاب‌خوانی، گام مهمی برای کتاب‌خوان‌تر کردن قشر امروزی برداریم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 36