5
در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی انجام شد: دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با مدیر امور شعب بانک سپه البرز مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای برگزاری هرچه با شکوهتر جشنواره کتابخوانی رضوی با مدیر امور شعب بانک سپه البرز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و همراهان وی با حضور در مدیریت شعب بانک سپه استان با رمضان همتی باغبانانی، مدیر امور شعب بانک سپه البرز دیدار و گفتگو کردند.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این دیدار اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی البرز با ارائه خدمات و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف و همراهی کتابداران خلاق و فعال، در جهت رشد و پویایی در حوزه فرهنگ کتاب و کتابخوانی اقدامات گسترده‌ای را انجام می‌دهند.

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی با داشتن بخش‌های مختلف کتابخانه‌ای از جمله بخش کودک و نوجوان، مرجع، مخزن، سالن‌های مطالعه و برگزاری نشست‌های متنوع، شاد و فرهنگی، باعث جذب خانواده‌ها و فرزندانشان به کتابخانه‌ها شده‌اند.

هراتی در ادامه با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: در این جشنواره ۱۲ کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین علیهم‌السلام جهت شرکت افراد در مسابقه کتابخوانی معرفی شده است.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های دوجانبه می‌تواند در برگزاری هرچه با شکوهتر آن تأثیر بسزایی داشته باشد، تصریح کرد: این جشنواره در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط با این بخش، در دو شیوه مکتوب و الکترونیکی شرکت کنند و از جوایز متنوع ‌ای که برای برندگان در نظر گرفته شده بهره‌مند شوند.

در ادامه رمضان همتی باغبانانی، مدیر امور شعب بانک سپه البرز  با بیان اینکه کتابخانه جایگاه مقدسی دارد و محل تردد بزرگان، نخبگان و عالمان است، افزود: پرورش افراد فرهیخته در جامعه نیازمند طرح‌های نوین و اقدامات گسترده‌ای است که باید به صورت مستمر در حوزه علم و فرهنگ انجام پذیرد.

وی با اشاره به اینکه: تشویق به مطالعه در ارتقاء آگاهی و توانمندسازی آحاد جامعه در برخورد با مسائل و معضلات زندگی امروزی بسیار مؤثر است، اظهار داشت: از طرح‌ها و برنامه‌های مختلف در حوزه کتابخوانی از جمله طرح بزرگ جشنواره کتابخوانی رضوی حمایت خواهیم کرد.

 مدیر امور شعب بانک سپه استان ضمن تقدیر از خدمات اداره کل کتابخانه‌های عمومی، شغل کتابداری را حرفه‌ای مهم و اثرگذار دانست و گفت: کار در حوزه فرهنگ سخت بوده و اثرات و برکات طرح‌هایی که انجام می‌شود گاهی پس از مدتی طولانی در سطح جامعه مشهود خواهد شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 43