2

1
در جلسه ستاد نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان البرز تاکید شد؛ نقش برجسته کتابداران در ترویج فرهنگ منوّر رضوی در سومین جلسه ستاد نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان البرز بر نقش برجسته کتابداران در ترویج فرهنگ منوّر رضوی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، سومین جلسه ستاد استانی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، معاونین مدیرکل، رؤسای ادارات شهرستان‌ها و اداره کل، کارشناسان ستادی و رابطین فرهنگی شهرستان‌ها در دفتر مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز برگزار شد.

در این جلسه احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، به برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: در ماه رحمت و مهربانی، ترویج سبک و سیره زندگانی امام مهربانی‌ها حضرت علی ابن‌موسی‌الرضا(علیه السلام) توفیق ارزشمندی است که همکاران شاغل در این اداره‌کل به یمن برگزاری این جشنواره به آن دست‌یافته‌اند و می‌طلبد که حداکثر توان خود را در این راستا به کار بگیرند.

وی تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های مجموعه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی، ترویج فرهنگ کتابخوانی است که این جشنواره علاوه بر پوشش این مهم، در آشنایی عموم مردم با زندگانی امام رضا(علیه‌السلام)، حضرت معصومه(سلام الله علیها)، حضرت احمدبن‌موسی(علیه السلام) و ذریّه پاک ایشان حضرت امام جواد(علیه السلام)، نیز نقش بسیار موثری دارد، چراکه این کتب بعد از بررسی و ارزیابی دقیق از بین تعداد زیادی منابع در این موضوع انتخاب شده و مطالعه آنها با برکات معنوی شایانی همراه است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، در ادامه افزود: ما خادم کتابیم و ماه رمضان، ماه نزول کتاب خدا، فرصت گرانسنگی است تا در کنار مطالعه این کتاب آسمانی با مطالعه کتب سیره ائمه(علیهما السلام) نیز معرفت خود را نسبت به ائمه اطهار(علیهما السلام)، افزایش دهیم و با تأسی به اهل بیت(علیهما السلام) و بهره‌مندی از این اقیانوس عظیم معارف و معادن حکمت، در فراز و نشیب زندگی امروزی همچون لنگری مستحکم، سکّان زندگی خود را به دست ایشان بسپاریم تا سبک زندگی رضوی در زندگی ما جاری و ساری شود.

وی ادامه داد: بسیاری از علاقه‌مندان و محبان امام رضا(علیه السلام) برای خادمی این آستان مقدس، کیلومترها مسیر را  طی می‌کنند تا  به آن امام همام عرض ارادت داشته باشند و برخی نیز که امکان زیارت ندارند از راه دور با حضرتش مأنوس می‌شوند که خوشبختانه این جشنواره، موهبت گرانقدری را در همین جا برای کتابداران ایجاد کرده تا بتوانند سهمی هرچند کوچک در  مسیر خادمی فرهنگی این آستان داشته باشند.

احمدعلی هراتی با اشاره به اینکه این جشنواره یک رویداد بزرگ فرهنگی مذهبی است، تصریح کرد: انتظار می‌رود، تعامل سازنده بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه‌ها، آموزش و پرورش و همه دستگاه‌های فعال فرهنگی با اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی، امکان بهره‌مندی از همه توان و ظرفیت استان را در اجرای شکوهمند این جشنواره ملی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه استشمام شمیم خوش بارگاه ملکوتی امام رضا(علیه السلام) قطعا با قدم گذاشتن در مسیر احیای سنت و سیره این بزرگوار میسر می‌شود خاطر نشان شد: بهره معنوی این حرکت مهم، پویایی و رشد کتابخوانی را در پی داشته و رجوع به منابع پرمحتوا و ارزشمند را افزایش خواهد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تاکید کرد: گاهی یک کلمه یا جمله‌ای، زندگی انسان را متحول کرده و مسیرش را تغییر می‌دهد بر همین مبنا شاید خواندن حدیث، جمله و یا روایتی از یکی از منابع این جشنواره که آراسته به معارف اهل بیت(علیهما السلام) است به افزایش معرفت فردی اثر کند و تحولی در زندگی وی ایجاد نماید که در اینصورت بی‌تردید خادمان این جشنواره نیز در این ثواب سهیم خواهند بود.

در ادامه این جلسه، اعضای ستاد استانی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ضمن ارائه نظرات و دیدگاه‌های خود در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداخته و پیشنهادات خود را جهت جلب مشارکت حداکثری مردم و مسئولین در این جشنواره به اشتراک گذاشتند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 74