3
از سوی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز صورت گرفت: پیام تسلیت به مناسبت درگذشت قدیمی‌ترین روزنامه فروش جهان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، ضمن حضور در مراسم تشییع جنازه قدیمی ترین روزنامه فروش جهان، این مصیبت را به خانواده وی و اهالی فرهنگ و رسانه تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، صبح امروز با حضور در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز در مراسم تشییع پیکر محمدابراهیم رنجبر امیری، قدیمی‌ترین روزنامه فروش جهان، نویسنده کتاب و فرهیخته فعال فرهنگ و رسانه استان حضور یافت و ضمن ابراز همدردی با خانواده آن مرحوم، این مصیبت را به جامعه فرهنگی و رسانه‌ای استان و کشور تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

كل من عليها فان و يبقي وجه ربك ذو الجلال و الاكرام

 

    درگذشت برادر فرهنگي محمدابراهیم رنجبر امیری، قدیمی ترین روزنامه فروش جهان موجب تأثر و تألم عمیق جامعه فرهنگی و رسانه‌ای گردید. آن مرحوم، سال‌های متمادی عمر خود را در مسیر اعتلاء جایگاه مطبوعات کشور گذراند و با تألیف کتب ارزشمندی در این حوزه، خدمات شایانی در راستای ثبت و ضبط تاریخ مطبوعات ارائه کرد.

آن مرد فرهیخته، به عنوان «قدیمی‌ترین روزنامه فروش جهان»، با تلاشی که در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و روزنامه خوانی تا واپسین روزهای عمر خود داشت، یقیناً یاد و خاطره و ثمره زحمات مخلصانه‌اش برای همیشه در اذهان مردمان این مرز و بوم جاودانه خواهد ماند.

اینجانب از صمیم قلب درگذشت ایشان را به خانواده محترم آن مرحوم، جامعه فرهنگ و همه اهالی رسانه استان و کشور تسلیت عرض می کنم. انشااالله به برکت ماه با عظمت رجب، خداوند متعال روح پاكش را قرین رحمت واسعه قرار داده و با ائمه اطهار علیهما السلام محشور نمايد و به بازماندگان صبر جمیل و اجر جزيل عنايت فرمايد.

گفتنی است محمد ابراهیم رنجبر امیری متولد سال ۱۳۰۷ شهرستان بابل از سال ۱۳۱۶ کار روزنامه فروشی را در تهران آغاز کرد که گفته می‌شود وی قدیمی‌ترین فعال رسانه‌ای و روزنامه فروش ایران و جهان و رکوردار گینس است که شامگاه ۱۴ فروردین ۹۸ در سن ۹۲ سالگی در شهر کرج درگذشت.
 
 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 149