نشست مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی و پژوهشگاه استاندارد
در آخرین روز کاری سال 97 برگزار شد: نشست مشترک اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز و پژوهشگاه استاندارد نشست مشترک اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز و پژوهشگاه استاندارد با محوریت بررسی استانداردهای ملی و بین المللی در حوزه کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، نشست مشترک اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و پژوهشگاه استاندارد با محوریت بررسی استانداردهای ملی و بین المللی در حوزه کتابخانه‌های عمومی با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ فرزانه انصاری، سرپرست پژوهشگاه استاندارد؛ کاظم قاسمی، معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌ها؛ مریم قبادی دانا، معاون پژوهشی پژوهشگاه استاندارد؛ میثم شیخ حسنی، رئیس اداره امور همکاری‌ها و کارشناسان ستادی اداره کل در محل دفتر ریاست پژوهشگاه استاندارد برگزار شد.
در این نشست، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی در ارتقاء کیفیت سطح زندگی در جامعه اظهار داشت: مراجعه به کتاب و کسب آگاهی در حوزه‌های مختلف، موجب ارتقاء سطح مهارت‌ها و اتخاذ تصمیم‌های سازنده‌تر و آگاهانه‌تر شده و جامعه را به سمت تعالی و کمال سوق خواهد داد.
وی همچنین با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی با حرکت بر مبنای ارائه منابع، امکانات و تجهیزات بروز و استاندارد کتابخانه‌ای، سعی در جذب بیش‌ از پیش اقشار مختلف جامعه به کتابخوانی دارد، افزود: در راستای رسیدن به این هدف یعنی عادت به کتابخوانی و بسترسازی لازم برای آن، همه ارگان‌ها و اقشار مختلف جامعه باید با هم‌افزایی و همکاری، اقدام عملی نمایند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با تاکید بر توسعه کتابخانه‌ها با استفاده از امکانات و روش‌های عملی برای ارتقاء توانمندی فکری افراد جامعه، خاطرنشان شد: جوامعی که با مطالعه مانوس بوده و کتاب و کتابخوانی در میانشان رواج بیشتری داشته است، توانسته‌اند فرهنگی ماندگارتر و پویاتر از خود به جای بگذارند.
هراتی در ادامه خواستار توسعه زمینه‌های همکاری مشترک بین دو سازمان شد و بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های بین دستگاهی، ارتقاء تعاملات دوجانبه، توسعه کمی و کیفی خدمات به گروه های مخاطب، اتخاذ سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات موثر و کارآمد با بهره گیری از توانایی‌های مشترک و ایجاد ارتباط و تبادل امکانات علمی و پژوهشی با سازمان پژوهشگاه استاندارد تاکید کرد.
سرپرست پژوهشگاه استاندارد نیز در این نشست از توجه ویژه نظام استانداردسازی کشور به مقوله استانداردسازی خدمات خبر داد و گفت: استانداردسازی فضاها و فرآیندهای کتابخانه‌ای استان البرز برای اولین بار در کشور می‌تواند به عنوان یک الگوی موفق برای بهر‌گیری سایر استان‌ها قرار گیرد.
فرزانه انصاری در خاتمه با استقبال از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دو سازمان، بر هم‌افزایی و تسرّی اقدامات انجام شده به سطوح کلان کشوری را بستر تعاملات و تبادلات آتی دوطرف دانست.
شایان ذکر است در حاشیه این نشست تعداد 1000 جلد کتاب از طرف پژوهشگاه استاندارد به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز اهدا شد.


  
تعداد بازديد اين صفحه: 443