4

6

2

4

8
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی گرمدره تاکید شد: مشارکت حداکثری دستگاه‌ها در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی گرمدره بر مشارکت حداکثری دستگاه‌ها در برگزاری باشکوه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گرمدره با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز و همراهان وی، علیرضا مسچیان، بخشدار مرکزی کرج؛ هومن قدوسی، شهردار گرمدره؛ سایر اعضای انجمن؛ فعالین فرهنگی و اجتماعی گرمدره و اصحاب رسانه در سالن جلسات فرمانداری شهر گرمدره برگزار شد.

در این جلسه احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به فعالیت‌های متنوع کتابخانه‌های عمومی در امر ترویج فرهنگ کتابخوانی اظهار داشت: خوشبختانه امروزه ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه به یک چالش مهم در بین مسئولین و فعالین حوزه فرهنگ تبدیل شده و امیدواریم نهادها و سازمان‌های فعال با تعامل سازنده خود با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، ظرفیت‌ها و امکانات موجود خویش را در این عرصه به اشتراک بگذارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در ادامه با بیان اهمیت برگزاری جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی، افزود: برگزاری جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی و سایر جلساتی که با محوریت کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود بی‌تردید در اعتلای جایگاه مطالعه و توسعه فضاهای کتابخانه‌ای اثرگذار خواهد بود.

وی با تبیین برنامه‌های متنوع فرهنگی کتابخانه‌ها در سطح استان بیان داشت: امسال نیز با عنایت خاصّه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) نهمین دوره جشنواره کتابخوانی در سطح استان آغاز شده و امیدواریم با هم‌افزایی مناسب از این فرصت ارزشمند در راستای ترویج سیره منوّر رضوی در جامعه نهایت بهره را ببریم.

هراتی همچنین با تاکید بر پرداخت به موقع سهم نیم درصد شهرداری‌ها عنوان کرد؛ همکاری شهرداری ها در این حوزه در عملیاتی شدن برنامه‌های متنوع کتابخانه ای موثر می باشد.

وی با اشاره به انواع کتابخانه‌های عمومی؛ نهادی، مشارکتی و مستقل عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی تمام توان خود را در راستای توسعه فضای کتابخوانی به کار گرفته و مشارکت سایر دستگاه ها در این زمینه راهگشا خواهد بود.

هراتی در ادامه خاطر نشان شد: به همین منظور کتابخانه‌های عمومی با بهره‌گیری از کتابداران متخصص و متعهد و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی برای اقشار و گروه‌های سنی مختلف، با توجه به نیازهای عمومی در حوزه کتابخوانی، میزبان علاقه‌مندان به این مقوله هستند.

علیرضا مسچیان، بخشدار مرکزی کرج نیز در این جلسه با بیان اینکه جامعه‌ای به فرزانگی می‌رسد که فرهنگ کتابخوانی در آن از جایگاه بالاتری برخوردار باشد، افزود: حضور فعالین فرهنگی در جلسات انجمن ضروری و اثربخش است تا تصمیماتی که گرفته می‌شود هدفمندتر و پربارتر باشد.

وی همچنین از زحمات اداره کل کتابخانه‌های عمومی در انجام برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی تقدیر کرد و از برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استقبال کرد.

در ادامه هومن قدوسی، شهردار گرمدره نیز با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ مطالعه، سبب توسعه و پیشرفت پایدار و اعتلاء فرهنگ اجتماعی می‌شود، افزود: حمایت از کتابخانه‌های عمومی حمایت از ارتقاء علم و فرهنگ در جامعه است.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی جزو مهمترین پایگاه‌های توسعه فرهنگی در جوامع هستند، گریزی به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی زد و اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی کتاب‌های ارزشمند است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 46