2

1
1397/11/13 شنبه در جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی پلنگ‌آباد و شهرستان اشتهارد مطرح شد؛ حمایت خیّرین کتابخانه‌ساز از توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی جلسه مشترک کتابخانه‌های عمومی بخش پلنگ آباد و شهرستان اشتهارد به ریاست فرماندار اشتهارد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش پلنگ‌آباد و شهرستان اشتهارد با حضور محمد کردی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد؛ احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ نادر بیننده، مهاون فرماندری شهرستان؛ محمد عبیری، بخشدار مرکزی؛ محمدصابر نژادفلاح، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی پلنگ‌آباد؛ داود اسدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد؛ جمعی از خیّرین و سایر اعضای انجمن در  فرمانداری شهرستان اشتهارد  برگزار شد.

محمد کردی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد در این جلسه، با اشاره به مشارکت خیّرین در ساخت کتابخانه‌های عمومی و تشکیل انجمن ویژه خیّرین کتابخانه‌ساز در این شهرستان افزود: مقدمات تشکیل انجمن خیّرین کتابخانه‌ساز شهرستان اشتهارد برای استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت‌های موجود در راستای  توسعه فرهنگی به ویژه در حوزه کتابخوانی در حال انجام است و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد آغاز فعالیت این انجمن در این شهرستان باشیم.

کردی در ادامه از اتخاذ تدابیری در جهت راه‌اندازی کتابخانه‌های مشارکتی و نهادی در روستاهای دارای جمعیت بالا خبر داد و خواستار پیگیری بخشداران و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد در این رابطه شد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز نیز در این جلسه با اشاره به  نقش پررنگ کتابخانه‌های عمومی در فرهنگ سازی مطالعه بیان داشت: نقش کتابخانه‌های عمومی در توسعه فرهنگی هر کشوری نقشی موثر و بی بدیل است و می توان با برنامه‌ریزی هدفمند در جهت گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه در راستای افزایش سلامت اجتماعی و کاهش آسیب‌ها قدم‌های مهمی برداشت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز در ادامه با اشاره به وضعیت کتابخوانی در شهرستان اشتهارد بیان داشت: کتابخانه‌های عمومی اشتهارد در بسیاری از شاخص‌های کتابخوانی رتبه خوبی دارند  ولی با این وجود باید برای رسیدن به وضعیت مطلوب سند چشم انداز 1404 و ارتقاء شاخص‌های فضا، منابع و خدمات کتابخانه‌ای اهتمام بیشتری داشت که حمایت خیّرین در این حوزه نیز می تواند راهگشا باشد.

در ادامه این جلسه نیز خیّر نیکوکار اشتهاردی در اقدامی خداپسندانه متعهد شد فضای کتابخانه عمومی محمدی اشتهاردی را تا 300 متر گسترش دهد که با این کار، بخش کودک و مخزن کتابخانه بزرگتر شده و فضای بهتری برای ارائه خدمات به شهروندان اشتهاردی و برگزار برنامه های کانون ادبی و برنامه های فرهنگی فراهم می شود .

گفتنی است: 4 باب کتابخانه‌ عمومی شهرستان اشتهارد در مجموع دارای 4 هزار و 874  نفر عضو در فضایی بالغ بر 4هزار و 660 متر مربع، بیشترین شاخص عضویت کتابخانه‌های عمومی در استان البرز را به خود اختصاص داده است و دارای 80 هزار نسخه کتاب (به ازای هر نفر دو جلد کتاب) می‌باشد که این شاخص نیز نسبت به میانگین استان در شرایط مطلوبی  است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 120