خبرهاي روز
اخبار ستاد
اخبار شهرستانها
گزارش تصويري
به پیشنهاد نهاد و از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران برگزار می شود؛
مسابقه «طراحی آثار حجمی با موضوع کتاب و خواندن» با هدف بهره گیری از هنر مجسمه‌سازی در ارتقای فرهنگ عمومی، ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در راستای اهداف توسعه فرهنگی و تولید سرمایه‌های هنری در شهر، به پیشنهاد نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می‌شود
ابوالفضل ذبیحی مطرح شد؛
ابوالفضل ذبیحی، فرزند مرحوم احمد ذبیحی، در گفتگو با روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: عشق پدرم به کتاب، نام او را با کتابخانه‌سازی ماندگار کرد.
دبیرخانه مرکزی جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کرد؛
دبیرخانه مرکزی جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به استقبال شرکت کنندگان مهلت ثبت نام در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را تا پایان تیرماه ۱۳۹۹ تمدید کرد
فراخوان جذب نیرو در شهرستان ساوجبلاغ؛
اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان البرز براي تكميل نيروي انساني مورد نیاز براي كتابخانه‌ عمومی روستای لشگرآباد شهرستان ساوجبلاغ دعوت به همکاری می نماید.
به منظور ایجاد سهولت در عضویت و مشارکت؛
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی به منظور ایجاد سهولت برای ثبت نام و شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ربات این جشنواره را در پیام‌رسان گپ در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد؛
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از مسئولین مشکین‌دشت، مراسم واگذاری تکمیل پروژه کتابخانه خیری مرحوم احمد ذبیحی برگزار شد.
مدیریت شعب بانک تجارت استان البرز؛
مدیریت شعب بانک تجارت استان البرز،به عنوان یکی از حامیان دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام آمادگی کرد.
طی پیامی؛
حسین عسکری نویسنده، البرزپژوه، و عضو انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ در پیامی از شهروندان ساوجبلاغی دعوت کرد تا در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.
حمیدرضا ورزشی فرماندار ساوجبلاغ؛
فرماندار ساوجبلاغ با صدور پیامی از شهروندان و روستاییان ساوجبلاغی برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد
همزمان با فاز نخست بازگشایی کتابخانه های عمومی استان صورت پذیرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی کاظم قاسمی، معاون امور کتابخانه ها و حسین ذکریاپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کرج از تعدادی کتابخانه عمومی این شهرستان بازدید و با کتابداران دیدار و گفتگو کردند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در پخش لایو اینستاگرام برنامه رمضانی بهارنارنج در گفتگو با مجری این برنامه از افتتاح چند پروژه کتابخانه‌‌ای در امسال خبر داد.
امام جمعه اشتهارد بیان داشت:
حجت الاسلام داوودی، امام جمعه شهرستان اشتهارد بیان داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی موجب رشد بصیرت و معرفت دینی جامعه است
فرماندار اشتهارد بیان داشت:
محمد کردی فرماندار شهرستان اشتهارد ضمن دعوت از مردم به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، توجه به کتاب و کتابخوانی را از دغدغه‌های مهم رهبر معظم انقلاب بر شمرد.
با گرامیداشت یاد مرحوم سوسن طاقدیس، نویسنده کودک و نوجوان؛
هشتمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی تهیه شده، با گرامیداشت یاد مرحوم سوسن طاقدیس، نویسنده کودک و نوجوان به صورت الکترونیکی منتشر و در دسترس اعضای نوجوان کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور قرار گرفت.
نماینده منتخب مردم در مجلس یازدهم؛
علی حدادی، نماینده منتخب مردم شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس یازدهم شورای اسلامی در پیامی از عموم مردم علاقه مند البرزی، جهت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد
کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست/
کتابدار کودک کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج گفت: اگرچه فضای فیزیکی کتابخانه موهبت بزرگی است و حس و حالش بسیار با این فضای سرد مجازی متفاوت است اما، گرمای هیجان و اشتیاق بچه ها در این فضا نیز امیدبخش است
در جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي مطرح شد؛
جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي بخش چندار با حضور اعضاي انجمن در بخشداري چندار تشكيل و براي فعاليت هاي فرهنگي و كتابخواني در اين بخش تصميم گيري شد
سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد تشریح کرد؛
در پی انتشار خبر مرحله اول بازگشایی کتابخانه های عمومی سراسر کشور سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد توضیحاتی ارائه کرد
  با در نظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی و موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می شود؛
کتابخانه‌های عمومی کشور بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت پلکانی و مرحله به مرحله بازگشایی می ‌شوند.
باصدور پیامی صورت پذیرفت؛
احسان محمدزاده، بخشدار تنکمان با صدور پیامی از عموم مردم کتابدوست برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت نمود.
با صدور پیامی صورت پذیرفت؛
فرماندار شهرستان نظرآباد  با صدور پیامی از مردم شریف و فرهنگ دوست نظرآبادی برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت نمود.
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی مطرح شد؛
مدیریت شهری شهر جدید هشتگرد با نهادها و ادارات فرهنگی برای اجرای برنامه‌های مشترک کتابخوانی و فرهنگی در این شهر برنامه ریزی کردند.
با صدور پیامی صورت گرفت؛
مسعود مهران نیا مدیر آموزش و پرورش شهرستان نظرآباد در پیامی از عموم علاقه‌مندان نظرآبادی جهت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی برگزار شد؛
جلسه هیئت مدیره انجمن خیّرین کتابخانه‌ساز استان با هدف انتخاب رئیس، نائب رئیس، خزانه دار و مدیرعامل انجمن با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد؛
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان جلسه بررسی تخصصی ملاحظات فنی ساختمان کتابخانه خیّرساز روستای عرب آباد خسروی برگزار شد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان البرز بیان داشت؛
معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان البرز، در پیامی از عموم دانش‌آموزان، فرهنگیان و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی جهت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و فراهم نبودن شرایط لازم برای بازگشایی کتابخانه‌ها صورت می گیرد؛
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و عمل به توصیه های بهداشتی ستاد ملی کرونا، کتابخانه‌های عمومی کشور تا ۲۶ اردیبهشت ماه نیز دایر نخواهند بود و فعالیت های فرهنگی و آموزشی کتابخانه ها همچنان در فضای مجازی ادامه خواهد داشت.
إنّا لله وإنّا إليهِ رَاجعُون؛
احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در پیامی درگذشت مادر گرامی کتابدار کتابخانه عمومی امیرکبیر را به ایشان و خانواده محترمشان تسلیت گفت.
مدیرحوزه‌های علمیه استان البرز؛
مدیرحوزه‌های علمیه استان البرز در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان عنوان کرد؛ کتابخانه‌های عمومی مرجعی ارزشمند برای مشاوره در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه مفید هستند.
در دیدار مسئولان بانک پاسارگاد با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز مطرح شد؛
در دیدار مسئولان بانک پاسارگاد با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز زمینه های مشترک همکاری در راستای توسعه فضای کتاب و کتابخوانی در البرز بررسی شد.
مدیر امور شعب بانک ملی استان البرز بیان داشت؛
مدیر امور شعب بانک ملی استان البرز در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی البرز از آمادگی بانک ملی جهت حمایت از توسعه فضای کتاب و کتابخوانی خبر داد.
یک فعال عرصه صنعت، عنوان کرد:
یک فعال عرصه صنعت با بیان اینکه کتابخوانی زمینه‌ساز زندگی موفق و اقتصاد پررونق است، بر توجه به کتابخوانی در محیط خانوادگی و فضاهای کاری تاکید کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تاکید کرد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای بسط و توسعه فرهنگ کتابخوانی با مدیر مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام کرج دیدار به عمل آورد.
رئیس بیمارستان مریم استان البرز؛
رئیس بیمارستان مریم استان البرز با اشاره به اینکه ترویج کتابخوانی سیره بزرگان است گفت: در این راه باید با عشق و اخلاص و تمام وجود کار کرد.
امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز؛
امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز دعوت به کتابخوانی را امر به معروف و گامی در راستای تعالی جامعه دانست.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر محمدرضا آقااحمدی کارشناس امور انجمن‌های اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان البرز را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز خواستار شد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در حاشیه انعقاد تفاهمنامه همکاری بین اداره‌کل آموزش و پرورش و کتابخانه‌های عمومی استان البرز خواستار ارتقاء همکاری‌ها بین مدرسه و کتابخانه‌ها شد.
از سوی اداره‌کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد اعلام شد؛
اداره‌کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد در اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت بارگذاری نمونه قصه در سامانه نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.
رئیس بیمارستان امام علی(ع):
رئیس بیمارستان امام علی(ع) در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، عنوان کرد: کتابخانه‌ها نقش مهمی در توسعه‌ سرمایه‌های دانشی دارند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در دیدار با مدیرکل زندان‌های استان البرز توجه به کتاب و کتابخوانی را توجه به سعادتمندی جامعه دانست.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز عنوان کرد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در جلسه شورای اداری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، عنوان کرد: با تعامل، هم فکری و هم‌افزایی بین مجموعه‌ای، افق بسیار روشنی برای آینده کتابخانه‌های عمومی البرز قابل پیش‌بینی است.
بيشتر
با معرفی 5 کتاب؛
کتابخانه عمومی امام حسن(ع) شهرستان نظرآباد، با حضور در مدرسه دخترانه شهید تقی پور، نشست کتاب‌خوان برگزار کرد.
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش چندار تاکید شد؛
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش چندار بر اجرای منظم و دوره‌ای تورهای کتابخانه‌گردی به ویژه در کتابخانه عمومی شهدای کردان جهت بهره‌گیری بیشتر اهالی روستا از خدمات کتابخانه تاکید شد.
همزمان با مراسم تشییع و تدفین شهدای ترور برگزار شد؛
اعضای کودک کتابخانه عمومی امام محمدباقر(ع) با همراهی مادرنشان، در کارگاه کاردستی امروز، یادمان سردار آسمانی را برپا کردند.
در کتابخانه عمومی اندیشه نظرآباد برگزار شد؛
همزمان با مراسم تشییع پیکر شهدای آسمانی، اعضای کتابخانه عمومی اندیشه، از اقدام تروریستی آمریکا اعلام انزجار کردند.
گزارش تصویری؛
گزارش تصویری؛
گزارش تصویری؛
گزارش تصویری؛
گزارش تصویری؛
گزارش تصویری؛
مسئول کتابخانه عمومی قلم مطرح کرد؛
همزمان با سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی، کتابخانه عمومی قلم میزبان سوادآموزان و نوسوادان نظرآبادی بود.
با حضور نویسنده اثر برگزار شد؛
با حضور پرشور چهره‌های شاخص فرهنگی ساوجبلاغ، نشست نقد و بررسی کتاب «بیداری دشت کهن» برگزار شد.
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گرمدره مطرح شد؛
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گرمدره عنوان شد؛ کتابخانه‌های عمومی با اجرای فعالیت‌های متنوع و خلاقانه علمی و فرهنگی به عنوان پایگاه‌های فعّال اجتماعی در جامعه مطرح هستند.
به همّت کتابخانه عمومی بقیّه الله روستای هیو برگزار شد؛
اولین نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای توسط کتابخانه عمومی بقیه الله روستای هیو از توابع شهرستان هشتگرد با حضور مسئول حوزه علمیّه امام صادق (ع)هشتگرد در روستای شلمزار برگزار شد.
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی پلنگ آباد مطرح شد؛
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش پلنگ‌آباد، دهیاران اشتهاردی به عنوان فرهنگ‌یاران حوزه کتاب و کتابخوانی در روستاهای اشتهارد معرفی شدند.
با حضور امام جمعه شهرستان اشتهارد برگزار شد؛
با حضور امام جمعه شهرستان اشتهارد، نشست هم‌اندیشی مسئولین ادارات شهرستان و کتابداران اشتهاردی در کتابخانه عمومی ملاصدرا اشتهارد برگزار شد.
با حضور فرماندار شهرستان ساوجبلاغ؛
طی مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و فرماندار شهرستان ساوجبلاغ، اعظم کرمی به عنوان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان معرفی شد.
با حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز؛
با حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز، اعظم کرمی به عنوان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ منصوب شد.
به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شد:
کارگاه آموزشی «آمادگی در برابر زلزله» به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در کتابخانه عمومی علامه امینی فردیس برگزار شد.
با مشاركت ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی اشتهارد؛
با حضور روساي ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامي اشتهارد، مادران نوسواد در كتابخانه عمومی ملاصدرا به جمع‌خواني كتاب پرداختند.
گزارش تصویری
جشن شب یلدا در کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی کرج برگزار شد.
گزارش تصویری
برگزاری مراسم شب یلدا در کتابخانه‌های عمومی امام جواد(ع) و امام محمد باقر(ع) شهرستان نظرآباد.
به همت کتابداران اشتهاردی صورت گرفت:
در هفته‌اي كه گذشت، كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اشتهارد با برگزاري برنامه‌هاي متنوع كتابخواني براي خانواده‌ها و فرزندان آنان حال خوشي را براي اشتهاردي‌ها و شهروندان اشتهاردي رقم زدند.
در شهرستان فردیس برگزار شد؛
دومین جلسه هم‌اندیشی مسئولین کتابخانه‌های عمومی فردیس در سال جاری برگزار شد.
در كتابخانه عمومی شهيد مطهري انجام شد؛
به مناسبت شب يلدا در كتابخانه عمومی شهيد مطهري نشست كتاب‌خوان ويژه نوجوانان با موضوع حافظ‌خواني و شاهنامه‌خواني برگزار شد.
در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی:
امدادگران اشتهاردي در نشست تخصصي كتاب‌خوان كتابخانه عمومی استاد محمدي به معرفي كتاب‌هايي با موضوع امداد و نجات پرداختند.
بيشتر


 
 

کرج ـ میدان توحید ـ برج سامان ـ طبقه نهم ـ کدپستی 3134953181