با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد؛ جلسه بررسی وضعیت کتابخانه‌ها همزمان با اجرای فاز سوم بازگشایی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، جلسه بررسی وضعیت کتابخانه‌ها همزمان با اجرای فاز سوم بازگشایی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه بررسی وضعیت کتابخانه‌ها در سه موضوع؛ روند اجرایی فاز سوم بازگشایی کتابخانه‌ها، برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و اجرای رف‌خوانی با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، معاونین و روسای شهرستان‌ها در دفتر مدیرکل برگزار شد.
در این جلسه، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و دهه کرامت از فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی کتابخوانی کتابداران، مسئولین و روسای کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها در فضای مجازی با توجه به شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد و آن را نشانه عزم کتابداران برای بهره‌مندی از هر فرصتی جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه برشمرد.
هراتی در ادامه تقدیر ویژه‌ای نیز از زحمات داود اسدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ داشت و گفت: شهرستان ساوجبلاغ با دو کتابخانه‌ی آماده بهره‌برداری و دو فضای جدید جهت کلنگ‌زنی، پیشتاز عرصه کتابخانه‌سازی در استان است که امیدواریم این روند رو به رشد را در همه شهرستان‌ها شاهد باشیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با اشاره به بخشنامه فاز سوم بازگشایی کتابخانه‌های عمومی و تدابیر مناسب اتخاذ شده در آن جهت حفظ سلامتی و ایمنی کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها، بر لزوم توجه ویژه به نکات مندرج در آن تاکید و خواستار نظارت مستمر بر روند حضور اعضا و مراجعین و رعایت موارد مربوط به پروتکل‌های بهداشتی شد.
هراتی در بخش دیگری از سخنان خود به تعداد شرکت‌کنندگان در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره داشت و تصریح کرد: امسال با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و برگزاری این جشنواره تنها در بخش الکترونیک، خوشبختانه تعداد مشارکت کنندگان در این بخش از جشنواره  نسبت به سال گذشته تاکنون رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است که انتظار داریم با بازگشایی کتابخانه‌ها و اطلاع‌رسانی بیشتر، شاهد استقبال بیشتری از سوی کتابخوانان البرزی باشیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با ابراز خرسندی از آغاز منظم عملیات رف‌خوانی در کتابخانه‌های عمومی، آن را موجب پویایی منابع و تسهیل در بازیابی و دسترسی اعضا به عناوین درخواستی برشمرد.
هراتی در خاتمه گریزی نیز به وضعیت پرداخت سهم نیم درصد شهرداری‌ها در جهت پیشبرد اهداف این اداره کل زد و گفت: اگرچه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به لحاظ مالی در مضیقه است اما همت جهادی و پیگیری مجددانه علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای اعتلای جایگاه کتابداران و پیگیری احکام همکاران برای کاستن این بار از دوش کتابداران قابل تقدیر است.
گفتنی است در ادامه جلسه نیز، هر کدام از معاونین و روسای شهرستان‌ها به ارائه گزارشی از وضعیت فعالیت‌ کتابخانه‌ها در موضوعات مطرح شده پرداختند و با تبادل اطلاعات و نظرات، پیشنهادات خود را جهت بهبود عملکرد مجموعه ارائه دادند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]