متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه


امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز؛ دعوت به کتابخوانی امر به معروف است امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز دعوت به کتابخوانی را امر به معروف و گامی در راستای تعالی جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمد علی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در دیدار با آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان اظهار داشت: مجموعه کتابخانه‌های عمومی البرز با انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجرای مسابقات و برنامه‌های متنوع علمی، فرهنگی در زمینه افزایش سرانه مطالعه وارد میدان شده‌اند.

وی اظهار داشت: برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی باید از همه ظرفیت‌ها بهره گرفته شود چراکه جامعه توسعه ‌یافته جامعه‌ای است که  در آن توجه به زیرساخت‌های کتاب و کتابخوانی از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.

هراتی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی با انجام این اقدامات، زمینه‌سازی انس مردم با کتاب را هدف قرار داده است، تصریح کرد: به دنبال آن هستیم تا مخاطب‌ها را به طور دقیق شناسایی کنیم و مناسب با روحیات و ذائقه‌ها برایشان کتاب فراهم نماییم.

در ادامه آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز، اظهار داشت: اهل قلم وظیفه‌ خطیری در جلوگیری از کجروی‌های نسل جوان و بصیرت افزایی در جامعه دارند.

وی به اهمیت کتابخانه‌های عمومی به عنوان یکی از متولیان توسعه فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد و افزود: تقویت کتابخانه‌های عمومی کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش فرهنگ عمومی را به دنبال دارد.

آیت الله حسینی همدانی در پایان، با تاکید بر اینکه فواید کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست و از تمدن‌های بشری گذشته تا به امروز مطرح بوده است خاطرنشان کرد:  تشویق مردم به کتابخوانی، یکی از مصادیق والای امر به معروف است.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]