متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه


از سوی اداره‌کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد اعلام شد؛ تمدید مهلت شرکت در نخستین جشنواره قصه‌گویی اداره‌کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد در اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت بارگذاری نمونه قصه در سامانه نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اداره کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد در اطلاعیه‌ای با اعلام تمدید مهلت بارگذاری نمونه قصه در سامانه نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور(gheseh.iranpl.ir) ، آخرین مهلت ارسال قصه را تا روز جمعه سی‌ام آذرماه عنوان کرد؛ پیش از این علاقه‌مندان شرکت در این جشنواره تا روز جمعه ۲۳ آذر فرصت ثبت‌نام و بارگذاری فایل قصه خود را داشتند.

علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌بایست حداکثر تا روز جمعه ۳۰ آذرماه به نشانی سامانه جشنواره مراجعه کرده و پس از ثبت‌نام، نمونه‌ای از اجرای قصه‌گویی خود را ارسال کنند.

نمونه های ارسالی از اجرای قصه گویی باید به صورت تک نفره و در مدت زمان حداکثر ۱۰ دقیقه به بیان و اجرای قصه اختصاص داشته باشد. همچنین علاقه مندان می بایست در ابتدای فایل ضبط شده مشخصات کامل خود را شامل (نام و نام خانوادگی، سن، نام کتابخانه یا ارگان مرتبط، شهر و استان) همراه نام کتاب، داستان مربوطه، بیان کنند.

شرکت کنندگان در صورت قصه‌گویی با گویش محلی لازم است پیش از هرچیز، خلاصه قصه را به زبان فارسی ارائه دهند. همچنین برای ضبط فایل ویدئویی می‌توان با استفاده از گوشی‌های‌ موبایل اقدام کرد؛ در عین‌حال ضروری است حجم  فایل‌های ویدئویی ارسالی نیز حداکثر تا حجم ۳۰ مگابایت باشند.

نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف اهمیت و نقش مؤثر قصه‌گویی در انتقال مفاهیم آموزشی و تربیتی به کودکان و نوجوانان و به‌منظور توسعه و ترویج این واسطه فرهنگی اصیل و آموزش کتابداران در موضوع قصه‌گویی در سه محور کلی «موضوع آزاد، دینی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس با درون‌مایه آموزشی، تربیتی»، «ادبیات عامه (فولکلور)، شاهنامه» و «قصه گویی با گویش محلی»؛ ویژه کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (نهادی و مشارکتی)، کتابداران سایر دستگاه ها(شهرداری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کانون مساجد و ...) و مربیان فرهنگی، هنری، ادبی، تربیتی برگزار می شود.

در این جشنواره همچنین بخشی ویژه به قصه‌گویی پدر بزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها اختصاص یافته است.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]