مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بیان داشت؛ خبرهای خوش کتابخوانی در بخش چهارباغ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از افتتاح دو پروژه کتابخانه‌ای در چهارباغ خبر داد و گفت: بزودی نیز شاهد کلنگ زنی یک باب کتابخانه خیّرساز در روستای عرب آباد خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش چهارباغ با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز؛ حجت الاسلام والمسلمین قادر محمدی، امام جمعه چهارباغ؛ داود اسدی رئیس اداره کتابخانه‌‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ و سایر اعضای انجمن بخش چهارباغ برگزار شد.

در این جلسه، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به لزوم توجه به زیرساخت‌های فرهنگی در بخش چهارباغ گفت: با توجه به تغییرات ساختاری پیشروی این بخش، امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تحولات بنیادین در حوزه فرهنگی نیز باشیم و به همین منظور باید زیرساخت‌های فرهنگی این بخش تقویت شوند.
وی در ادامه افزود: حمایت‌های امام جمعه فرهنگ‌دوست و بخشدار و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی چهارباغ و تلاش شهرداری این شهر در پیگیری مصوبات جلسات انجمن و اجرایی شدن آن‌ها موجب شده است تا به بزودی شاهد افتتاح دو کتابخانه در روستای لشگرآباد و مهدی‌آباد باشیم.
احمدعلی هراتی همچنین با تشکر از نیکوکار عرب آبادی، جناب آقای قره‌حسنلو تصریح کرد: با توجه به اعلام آمادگی دهیاری روستای عرب آباد نسبت به اهدای 420 مترمربع زمین و اعلام آمادگی نیکوکار عرب آبادی برای ساخت کتابخانه در تیپ 280 متری برابر نقشه‌های مصوب اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی ظرف سه ماه آتی، آیین کلنگ‌زنی این کتابخانه در ماه جاری برگزار خواهد شد تا این روستا نیز در اسرع وقت از موهبت فضای فرهنگی و کتابخانه‌ای برخوردار باشد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدی، امام جمعه چهارباغ نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در در حوزه کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: سه سال قبل حتی یک متر هم فضای کتابخانه‌ای در این بخش نبود ولی هم اکنون به همت مسئولین ذیربط با افتتاح دو کتابخانه دیگر، این بخش دارای چهار باب کتابخانه فعال خواهد بود که قابل تقدیر است.
رییس شورای فرهنگ عمومی بخش چهارباغ در ادامه افزود: کرونا فرصتی را فراهم کرد تا خانواده ها قدر همدیگر را بیشتر بدانند و از در کنار هم بودن بیشتر لذت ببرند و فرصت های کتابخوانی نیز در این ایام برای خانواده‌ها بوجود آمده که باید غنیمت شمرد.
محمدی اظهار داشت: با توجه به برگزاری دهمين جشنواره كتابخواني رضوي همزمان با سراسر كشور، انتظار می‌رود ادارات آموزش و پرورش و همچنین فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مساجد جهت اطلاع‌رساني جهت مشارکت حداكثري عموم کتاب‌خوانان اقدام کنند.
در این جلسه کوه‌فلاح سرپرست شهرداری چهارباغ نیز با اعلام آمادگی تکمیل کتابخانه مهدی آباد در فرصت باقی مانده گفت: تمام سعی و تلاش مجموعه شهرداری و شورای اسلامی این است که بتواند خدمتی به مردم شریف و شهروندان عزیز چهارباغی داشته باشد.
قره حسنلو نیکوکار عرب آبادی با همراهی دهیار و رییس شورای اسلامی روستای عرب آباد با حضور در این جلسه تعهد کردند تا ظرف مدت سه ماه آینده کتابخانه 280 متری در این روستا را ساخته و تحویل کتابخانه های عمومی دهند.
 [PageVisit]