ابوالفضل ذبیحی مطرح شد؛ عشق پدرم به کتاب نام او را با کتابخانه‌سازی ماندگار کرد ابوالفضل ذبیحی، فرزند مرحوم احمد ذبیحی، در گفتگو با روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: عشق پدرم به کتاب، نام او را با کتابخانه‌سازی ماندگار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، ابوالفضل ذبیحی، فرزند زنده‌یاد احمد ذبیحی، در گفت و گو با روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با اشاره به ارزش معنوی کار خیر به ویژه در حوزه فرهنگی، اظهار داشت: پدرم در طول زندگی پربار خویش همواره اهل مطالعه و عاشق کتابخوانی بود. وی به شعر علاقه‌ای خاص داشت و اکنون نیز یک دفتر شعر از او به جای مانده است.
فرزند مرحوم ذبیحی تصریح کرد: کتاب، همراه همیشگی خانواده ما، علی الخصوص پدرم بود، از همین رو پیگیر بودیم تا به طریقی نام و یاد ایشان عجین و ماندگار با کتاب باشد که با پروژه ساخت کتابخانه در مشکین‌دشت آشنا شدیم. به خاطر شرایط مشکین‌دشت و وجود تنها یک باب کتابخانه در این شهر، این رویداد، بهترین فرصت برای تحقق خواسته ما و باقیات و صالحات برای پدری بود که سال‌ها عمر خویش را برای کارهای خیر صرف کرده بود.
ابوالفضل ذبیحی با بیان اینکه کتابخانه‌سازی، علاوه بر ثواب اخروی آن موجب افزایش سطح مطالعه و آگاهی جامعه شده و بسیاری از معضلات و ناهنجاری‌های رفتاری را اصلاح خواهد کرد، تاکید کرد: می‌دانم خشت خشت این بنا، موجب شادی روح پدرم خواهد شد؛ چراکه او در این دنیا نیز با کتاب انسی دیرینه داشت و هر فردی که قدم در این مکان بگذارد تا کتابی را بخواند، روح ایشان را شاد خواهد کرد.
ذبیحی خاطرنشان شد: مطالعه برای همه افراد جامعه یک امر ضروری است و همه باید از همنشینی و فیض کتاب بهره‌ ببرند تا بتوانیم شاهد رشد و پیشرفت روزافزون کشور باشیم.
وی در خاتمه از خیّرین و اهالی فرهنگ و کتاب دعوت کرد تا در کار خداپسندانه کتابخانه‌سازی، به حد توان مشارکت کنند و از خیرات و برکات دنیوی و اخروی آن در طول حیات و پس از ممات بهره‌مند شوند.
گفتنی است، مراسم واگذاری ساخت و تکمیل ساختمان کتابخانه خیّری مرحوم احمد ذبیحی  با حضور جمعی از مسئولین استان، شهرستان و شهر مشکین‌دشت در محل ساخت کتابخانه برگزار شد و طی آن مسئولیت تکمیل این پروژه (که زمین آن در اختیار اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان بود و مرحله فوندانسیون نیز توسط خیّر کتابخانه‌ساز آقای خورشیدی احداث شده بود)، با اقدام شایسته فرزندان مرحوم احمد ذبیحی، به خانواده آن مرحوم  واگذار شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]