نماینده مجلس شورای اسلامی در دیدار با کتابداران نظرآباد مطرح کرد؛ توسعه فضاهای کتابخانه‌ای موجب خلق رویدادهای خوب خواهد شد نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی با رئیس و نمایندگان کتابداران شهری و روستایی کتابخانه‌های عمومی نظرآباد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، علی حدادی، نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی با رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی و نمایندگان کتابداران شهری و روستایی شهرستان نظرآباد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار علی حدادی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از عملکرد کتابداران این شهرستان، اظهار داشت: کتابداران به عنوان طلایه‌داران عرصه فرهنگ و توسعه کتاب‌خوانی، با اجرای برنامه‌های متنوع کتابخوانی متناسب با گروه‌های سنی و سلایق مختلف مخاطبان خود، موجب نشاط فرهنگی و افزایش آگاهی در جامعه هستند.

وی با تاکید بر لزوم استمرار فعالیت‌های ترویج کتابخوانی به ویژه در روزهای کرونایی، تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود و مشکلاتی که عموم مردم جامعه با آن مواجه هستند، کار فرهنگی قدری دشوارتر شده اما همت متعالی و خلاقیت کتابداران در این حوزه بی‌تردید می‌تواند از این‌ تهدیدها، فرصت‌های طلایی ایجاد کند و از آن به نفع افزایش سرانه‌های مطالعه و کتابخوانی بهره ببرد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اهمیت توسعه فضای کتابخانه ای، گفت: توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در مناطق شهری و روستایی علاوه بر جبران مشکلات ناشی از کمبود فضاهای فرهنگی، موجب ارتقای سطح فرهنگی و به تبع آن خلق رویدادهای خوب فرهنگی در شهرستان خواهد شد.

حدادی در ادامه با اشاره به مطالبات برحق نمایندگان کتابداران نظرآباد بیان کرد: جایگاه فرهنگ به ویژه کتاب و کتابخوانی که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، برای مجلس دارای اولویت بوده است.

وی قول مساعد داد در اولین فرصت بازدید مفصلی از کتابخانه‌های شهری و روستایی این شهرستان داشته باشد.

ابوالفضل آزادفلاح، رئیس اداره شهرستان نظرآباد نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیان کرد: تلاش داریم که کتابخانه‌های عمومی در این شهرستان هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی همواره موجبات رضایتمندی اعضا و مخاطبان خود را فراهم کنند.

وی ادامه داد: کتابداران نظرآباد همیشه از جمله کتابداران فعال در زمینه اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و ترویجی بوده‌اند و اکنون نیز باوجود تعطیلی کتابخانه‌ها برای اعضا، کتابداران باحضور در کتابخانه، برنامه‌های بسیاری همچون آموزش کاردستی، معرفی کتاب، نمایشگاه مجازی کتاب، قصه‌گویی و ... را از طریق فضای مجازی برای مخاطبان خود اجرا می‌کنند.

گفتنی است، در پایان این دیدار نمایندگان کتابداران به تشریح برنامه‌ها و وضعیت کتابخانه‌های شهری و روستایی پرداختند و توجه مسئولان به موضوع کتاب و کتابخوانی را نویدبخش اتفاقاتی خوب در عرصه فرهنگی استان دانستند.

 

 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]