با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد؛ جلسه بررسی تخصصی ملاحظات فنی ساختمان کتابخانه خیّرساز روستای عرب آباد خسروی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان جلسه بررسی تخصصی ملاحظات فنی ساختمان کتابخانه خیّرساز روستای عرب آباد خسروی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه بررسی تخصصی ملاحظات فنی ساختمان کتابخانه خیّرساز روستای عرب آباد خسروی با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حامد میرفلاح، دهیار روستا؛ علیرضا قره‌حسنلو، نائب رئیس شورای روستا؛ داود اسدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ؛ روسا و کارشناسان ستادی استان در دفتر مدیرکل برگزار شد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این جلسه ضمن تبریک ولادت باسعادت امام حسن مجتبی(ع) بیان داشت: یکی از اولویت‌های برنامه‌ای مجموعه کتابخانه‌های عمومی، توزیع عادلانه سرانه‌های فیزیکی کتابخانه‌ای در استان و بهره‌مندی عموم مردم از خدمات فرهنگی است.


وی در ادامه افزود: مشارکت خیّرین جهت احداث کتابخانه خوشبختانه روز به روز پررنگتر می‌شود که جای بسی شکرگزاری است، در روستای عرب آباد نیز که تاکنون یک فضای فرهنگی نداشته، خیّر نیک‌اندیش؛ خانواده مرحوم قره حسنلو، در یک کار خداپسندانه، با اهدای زمین و ساخت کتابخانه در روستای عرب‌آباد، پیشگام این حرکت‌ فرهنگ‌ساز بوده‌اند که انشاالله برکات آن در دنیا برای خانواده و در آخرت برای آن مرحوم جاری و ساری خواهد بود.


هراتی در ادامه ضمن تقدیر از پیگیری مجددانه دهیار، اعضای شورای اسلامی روستای عرب‌آباد و رئیس اداره‌کتابخانه‌های عمومی ساوجبلاغ تصریح کرد: ما قدردان زحمات این عزیزان نیز هستیم که با همت والای خود همواره جهت رشد و پیشرفت روستا و ارتقاء فرهنگ آن دغدغه‌مند و پرتلاش هستند و در همین راستا به سهم خود از هیچ کوششی جهت به بار نشستن این اقدام ارزشمند فروگذار نخواهیم بود.


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تاکید کرد: کلنگ‌زنی این فضا پس از اخذ مجوز و تایید کمیته مربوطه از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اطلاع رسانی خواهد شد تا انشاالله در اسرع وقت شاهد بهره‌مندی اهالی این روستا از کتابخانه باشیم.


حامد میرفلاح، دهیار روستای عرب‌آباد نیز در این جلسه ضمن تقدیر از همراهی مجموعه کتابخانه‌ها اظهار داشت: روستای عرب‌آباد با جمعیتی بالغ بر سه هزار نفر تقریبا در مرکزیت و فاصله یک الی دو کیلومتری از روستاهای مجاور خود قرار دارد و انشاالله اگر این کتابخانه افتتاح شود، علاوه بر اهالی کتابخوان عرب‌آبادی، روستاهای اطراف نیز می‌توانند از این فضا استفاده نمایند.


گفتنی است در ادامه جلسه ضمن بررسی تخصصی ملاحظات فنی زمین اهدایی و سایر شرایط روستا، اعضای حاضر به بحث و تبادل نظر پرداختند و مقرر شد  بلافاصله پس از اخذ مجوز و کلنگ‌زنی، عملیات احداث و تجهیز آن در کمترین زمان صورت پذیرد.

 
 [PageVisit]