متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه


به مناسبت بزرگداشت روز پزشک؛ جلسه مجازی عصر شعر «نبض کلمات» برگزار شد به مناسبت بزرگداشت روز پزشک، دومین جلسه «محفل ادبی امیرکبیر» با عنوان «نبض کلمات» با حضور جمعی از پزشکان شاعر استان البرز به صورت مجازی برگزار شد.
‌به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، به همت «محفل ادبی امیرکبیر» و همکاری حوزه هنری و انجمن پزشکان عمومی و مجمع ادب و هنر جامعه پزشکی استان البرز به مناسبت روز بزرگداشت ابن سینا و روز پزشک، عصر شعری با عنوان «نبض کلمات» با مشارکت جمعی از پزشکان شاعر استان به صورت مجازی برگزار شد.

در این برنامه که با پخش کلیپ یادبود شهدای پزشک و کادر درمانی مبارزه با کرونا در استان آغاز شد، ژیلا نامنویس، نماینده انجمن پزشکان عمومی و مجمع ادب و هنر پزشکان استان البرز به عنوان مجری برنامه حضور داشت و شهلا نام نویس، متخصص پوست و مو؛ امید مرجمکی، متخصص پزشکی ورزشی، متخصص عضلانی اسکلتی و آسیب ورزش؛ نگار کلامی، کار درمان؛ بابک خطی، متخصص کودکان؛ حوریه رجبی، متخصص زنان؛ علی جلال کمالی، دندانپزشک؛ یلدا صادقی، دندانپزشک و صفا رجبی، دندانپزشک از جمله پزشکانی بودند که به شعرخوانی با موضوع ایثار و فداکاری مدافعان سلامت و حال و هوای این روزهای کادر درمان پرداختند.

پخش کلیپ یادبود مرحوم دکتر افشین یدالهی پزشک و شاعر و ترانه سرای معاصر و نقّالی اسرا فاضلی، نقّال کودک عضو کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج، با نقل داستانی از سیمرغ به پاس زحمات و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر مدافعان سلامت و کادر درمان استان، بخش دیگری از این برنامه بود.

در این ویژه برنامه خسرو عباسی به عنوان دبیر محافل ادبی استان البرز و علی محمد مظلومیان، رئیس انجمن پزشکان عمومی استان البرز ضمن تبریک به مناسبت روز پزشک نکاتی را پیرامون شعر و محافل ادبی بیان کردند.

حسن ختام  عصر شعر نیز قرائت پیام تبریک هادی آشتیانی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی و اسماعیل آجرلو، رئیس حوزه هنری البرز به مناسبت روز پزشک بود.


 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]