متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبهرئیس بیمارستان امام علی(ع): کتابخانه‌ها نقش مهمی در توسعه‌ سرمایه‌های دانشی دارند رئیس بیمارستان امام علی(ع) در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، عنوان کرد: کتابخانه‌ها نقش مهمی در توسعه‌ سرمایه‌های دانشی دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز به همراه معاون و کارشناسان ستادی با حضور در بیمارستان امام علی(ع) با احمد مهدوی، رئیس و علی قربانی مدیر این بیمارستان دیدار کردند.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت توجه به بعد روحی انسان‌ها در کنار بعد جسمانی آن‌ها، اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی هر دو بعد انسانی را در بر می‌گیرد و در واقع می‌توان گفت؛ کتابخوانی روح شاداب در بدن سالم را به انسان هدیه می‌دهد.

وی هدف از این دیدار را زمینه‌سازی جهت ایجاد فرصت مطالعه کتاب‌های مفید برای کارکنان، بیماران و همراهان آنها در مراکز بیمارستانی دانست و و با اشاره به اهمیت توجه به سلامت روحی بیماران در کنار مداوای جسمی آنها عنوان کرد: کتاب‌خوانی یکی از بهترین راهکارها برای تحقق این امر است.

هراتی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه، بیان داشت: کتابخانه‌های عمومی امروزه به عنوان پایگاه‌های فعال اجتماعی با برگزاری برنامه‌های متنوع علمی فرهنگی میزبان قشرهای مختلف مردمی هستند.

در ادامه احمد مهدوی، رئیس بیمارستان امام علی(ع) ضمن تجلیل از تلاش مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان البرز در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی، خاطرنشان کرد: کتابخانه‌ها نقش مهمی در آموزش و توسعه‌ انسان‌ها و سرمایه‌های دانشی دارند.

وی با بیان اینکه هم به عنوان یک پزشک و هم به عنوان یک شهروند علاقه‌ و اشتیاق ویژه‌ای به کتاب و کتابخوانی دارم، افزود: با تمام وجود از  برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی با کتابخانه‌های عمومی استقبال می‌کنیم.

رئیس بیمارستان امام علی(ع)، کتابخانه‌های عمومی را نهادی مطمئن و متخصص در انجام امور علمی و فرهنگی دانست و تصریح کرد: می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دو دستگاه خدمات شایسته‌ای در زمینه کتاب و کتابخوانی به مخاطبان این دو مجموعه که جامعه قابل توجهی را دربر می‌گیرد، ارائه کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]