متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه

با حضور فرماندار شهرستان ساوجبلاغ؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ معارفه شد طی مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و فرماندار شهرستان ساوجبلاغ، اعظم کرمی به عنوان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، طی مراسمی با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز؛ ابوالقاسم پالیزگیر، فرماندار شهرستان ساوجبلاغ؛ معاونین مدیرکل کتابخانه‌ها و جمعی از کارشناسان ستادی استان، آیین معارفه اعظم کرمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ در دفتر فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
در این مراسم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تقدیر از زحمات ولی الله اصل دهقان که مدتی سرپرستی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ را برعهده داشت برای وی در سمت جدید آرزوی موفقیت کرد.
وی همچنین با اشاره به توانمندی‌ها و سوابق اعظم کرمی، رئیس جدید اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ، حضور وی را در این سمت تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد: با تغییرات انجام شده بزودی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ شاهد تحوّلات سازنده‌تر در بخش‌های خدمات‌رسانی و فعالیت‌‌های فرهنگی باشیم.
هراتی در ادامه، با اشاره به ضرورت توسعه زیر ساخت‌ها و ارتقای سرانه مطالعه در استان، بر پیگیری جلب حداکثری همکاری دستگاه‌ها و  مشارکت مردمی در جهت گسترش فضاهای کتابخانه‌ای و بروزرسانی امکانات و تجهیزات آن تاکید کرد.
وی برنامه‌ریزی هدفمند در راستای اجرای سیاست‌های نهاد و بهره‌گیری از اصول حرفه‌ای کتابداری را جزو ملزومات رسیدن به شرایط مطلوب در بحث شاخص‌های کتابخانه‌ای دانست و  سرعت بخشیدن به انجام طرح‌های اثربخش و خلاّقانه علمی و فرهنگی را در این راستا خواستار شد.
در ادامه ابوالقاسم پالیزگیر، فرماندار شهرستان ساوجبلاغ با بیان اینکه شهرستان ساوجبلاغ ظرفیت مناسبی برای پیشرفت فرهنگی دارد بیان داشت: توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در این شهرستان قطعا کمک شایانی به پیشرفت فرهنگی آن خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه حمایت ویژه و مستمرّ شهرداری‌ها از کتابخانه‌های عمومی و همچنین برگزاری منظم جلسات انجمن شهرستان‌ها بی تردید در رشد و تعالی کتاب و کتابخوانی سهم بسزایی خواهد داشت، افزود: امیدواریم از ظرفیت بالای این شهرستان در بخش مشارکت خیّرین جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بهره‌برداری لازم شود.
پالیزگیر، قرائت وصیتنامه‌های شهدا و معرفی کتاب توسط اعضاء را از جمله‌برنامه‌های اصلی در جلسات شورای اداری شهرستان عنوان کرد و گفت: باید با استفاده از علم، تجربه و تعهد بالا برای اعتلاء و درخشش بیش از پیش انقلاب اسلامی در سطح جهان تلاش جهادی کرد.
وی خطاب به رئیس جدید اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ، اظهار داشت: باید با نگاهی نو ظرفیت‌های مغفول مانده را به خدمت گرفت و ضمن مدیریت مجموعه، ارتباط با جامعه و استفاده از توانمندی‌های سایر دستگاه‌ها را افزایش داد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]