متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ میهمان برنامه رمضانی بهارنانج شد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در پخش لایو اینستاگرام برنامه رمضانی بهارنارنج در گفتگو با مجری این برنامه از افتتاح چند پروژه کتابخانه‌‌ای در امسال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در پخش لایو اینستاگرام برنامه رمضانی بهارنارنج در گفتگو با مجری این برنامه از افتتاح چند  پروژه کتابخانه‌‌ای در امسال خبر داد.
هراتی در پاسخ به وضعیت زیرساخت‌های کتابخانه‌ای استان اظهار داشت: در حال حاضر استان البرز با 70 کتابخانه نهادی و مشارکتی در حال ارائه خدمات به عموم علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی است.
وی در ادامه افزود: از ابتدای شروع به کار در مجموعه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی مجددانه پیگیر پیشبرد وضعیت کتابخانه‌ها هم در بخش سخت‌افزاری و هم نرم‌افزاری بوده‌ایم و توزیع عادلانه فضاهای کتابخانه از مهمترین دغدغه‌های ما در بخش سخت ‌افزاری بوده است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تا تیر 97 تنها 23هزار و 300 مترمربع فضای کتابخانه‌ای در استان داشته‌ایم بیان داشت: خوشبختانه در سایه وفاق، همدلی و همت همه مسئولین استانی و شهرستانی طی مدت 22 ماه توانستیم قریب به 24 هزار مترمربع دیگر به این فضا بیافزاییم و طی یک برنامه زمانبندی شده پروژه‌‌های متعددی در حال ساخت است که به مرور طی دو سال آینده به مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان اضافه خواهند شد.
هراتی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین این پروژه‌ها، پروژه ساخت کتابخانه مرکزی استان می‌باشد افزود: با تلاش شهرداری، شورای اسلامی شهر و استاندار، مراحل اجرایی این پروژه‌در حال انجام است و با زیربنای 10 هزار مترمربع در 5 طبقه ساخته خواهد شد.
هراتی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه تمرکز زدایی و توجه به مناطق شهرها و روستا‌های اطراف استان نیز از دیگر اولویت‌های برنامه‌ریزی در راستای بهره‌مندی همه مردم البرز از نعمت کتابخانه است تصریح کرد: تعدادی از پروژه‌های در دست اقدام این مجموعه در شهرستان‌های ساوجبلاغ و فردیس رقم خواهد خورد که طی آن دو کتابخانه در ساوجبلاغ و دو کتابخانه در فردیس افتتاح خواهد شد که یکی از کتابخانه‌های فردیس، کتابخانه تخصصی کودک به عنوان اولین کتابخانه عمومی ویژه کودکان در استان می‌باشد.
هراتی همچنین به دیدار حضرت آیت الله حسینی همدانی با کتابداران استان در آبان‌ماه 98 اشاره کرد و گفت: ایشان در این دیدار عموم مردم را به کتابخوانی و بهره‌مندی از لذت خواندن فراخواندند و تاکید کردند ولو روزی نیم ساعت هم شده بصورت مستمر  نباید از کتاب خواندن غفلت کرد و ما همواره تلاش کردیم که همواره این موضوع را سرلوجه خویش قرار دهیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در خاتمه با بیان اینکه در وضعیت تعطیلی‌های صورت گرفته در کشور به خاطر جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، کتابخانه‌های عمومی نیز تعطیل شدند اما به همت کتابداران و مسئولین فعال و خوش فکر کتابخانه‌ها، فعالیت‌های ترویجی کتابخوانی در فضای مجازی آغاز شد و کلاس‌های فوق برنامه، مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، پویش‌های مختلف کتابخوانی، مسابقات نقاشی و ... در همین بستر توسط اعضا دنبال شد.
هراتی همچنین در پاسخ به یکی دیگر از موضوعات مطرح شده توسط مجری برنامه مبنی بر رونق گرفتن محفل‌های ادبی در کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج به عنوان قدیمی‌ترین کتابخانه استان اظهار داشت: سیاست کاری ما حمایت از نویسندگان و شاعران بومی است و در این زمینه با توجه به محدودعه اختیارات سازمانی از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.

 
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]