متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی مشکین‌دشت مطرح شد؛ افزایش فضاهای کتابخانه‌ای در سایه حمایت خیّرین کتابخانه‌ساز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی مشکین‌دشت، بر ضرورت حضور پر رونق‌تر خیّرین کتابخانه‌ساز تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی مشکین‌دشت با حضور هادی آشتیانی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان؛ حسین بغدادی، شهردار مشکین‌دشت؛ ابوالفضل ذبیخی خیر کتابخانه ساز؛ گلشن شیر محمدی، مدیر عامل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان؛ سید عباس طباطبایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس؛ ناصر نور پور، مدیر عامل انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان فردیس، معاونین و جمعی از کارشناسان ستادی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات شهرداری مشکین دشت  برگزار شد.

هادی آشتیانی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان در این جلسه با تقدیر از همکاری مجموعه مدیریتی شهرداری مشکین‌دشت و خیّر کتابخانه‌ساز، ابوالفضل ذبیحی، در راستای احداث کتابخانه‌ در این شهر، توسعه کتابخانه‌ها را یکی از زیرساخت‌های اساسی ارتقاء و پیشرفت فرهنگی هر منطقه‌ای برشمرد و افزود: گسترش و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مستلزم همکاری و توجه بیش از پیش همه مسئولین و خیّرین فعال در عرصه کتابخوانی است.


وی در ادامه با اشاره به وضعیت تامین منابع مالی پروژه‌های کتابخانه‌ای در حال ساخت بیان داشت: شهرستان فردیس با تراکم بالای جمعیتی در حال حاضر تنها 4 باب کتابخانه دارد که قطعا پاسخگوی نیاز مطالعاتی اهالی کتابدوست این شهرستان نیست. اگرچه در آینده نزدیک شاهد تکمیل چند پروژه کتابخانه‌ای در این شهرستان خواهیم بود اما با توجه به جمعیت بالای این شهرستان به ویژه در شهرهای فردیس و مشکین دشت و یا در مناطق کمتر برخوردار که فاقد هرگونه فضای فرهنگی هستند، بیش از این‌ها نیازمند احداث فضاهای کتابخانه‌ای هستیم بنابراین امیدواریم در این مسیر از همراهی و حمایت‌های مسئولین شهری و خیّرین در جهت تجهیز، احداث و یا تکمیل پروژه‌ها بیش از این‌ها بهره‌مند شویم.

حسین بغدادی، شهردار مشکین دشت نیز در این جلسه از آمادگی شهرداری جهت هرگونه مساعدت و همراهی در راستای تحقق اهداف مجموعه کتابخانه‌های عمومی خبر داد و افزود: با رفع مشکل عمرانی کتابخانه خیّرساز مرحوم ذبیحی خوشبختانه پروژه در حال اجراست و امیدواریم افتتاح این کتابخانه، خیّرین دیگری را نیز برای مشارکت در امر کتابخانه‌سازی ترغیب نماید.


سید عباس طباطبایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس نیز در این نشست به ارائه گزارشی از خدمات و فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی این شهرستان پرداخت و با اشاره به کمبود کتابخانه در مشکین‌دشت خواستار حضور پر رنگ‌تر انجمن خیّرین در این موضوع شد.


وی همچینین از شهرداری‌های مشکین دشت در پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی نیز تقدیر کرد و این امر را در بهبود عملکرد و تحقق اهداف تعیین شده اداره کتابخانه‌های شهرستان موثر ارزیابی کرد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]