در راستای تسریع در روند توسعه فضاهای کتابخانه‌ای؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس مشترک با بخش مشکین‌دشت با حضور اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس مشترک با بخش مشکین‌دشت با حضور محمدتقی اسداللهی، مسئول اداره سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار؛ حسین احمدوند، رئیس شورای اسلامی شهرستان؛ ناصر نورپور مدیر عامل انجمن خیّرین کتابخانه‌ساز شهرستان فردیس؛ حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا والی‌زاده، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردیس؛ حسین میرزایی سرپرست شهرداری مشکین دشت؛ بهزاد خسروزاده رئیس شورای شهر مشکین دشت؛ سیدعباس طباطبایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فردیس و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

حسین احمدوند،
رئیس شورای اسلامی شهرستان با اشاره به تراکم جمعیتی در فردیس و عدم تناسب فضاهای کتابخانه‌ای با آن اظهار داشت: احداث کتابخانه مرکزی شهرستان فردیس یک ضرورت است که با توجه به محدودیت بودجه و امکانات نهاد کتابخانه‌ها باید دستگاه‌های مرتبط به ویژه شهرداری فردیس در این موضوع وارد شود.


وی با بیان اینکه شهرداری‌های فردیس و مشکین دشت در پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها به نسبت سایر شهرهای استان البرز پیشتاز بوده‌اند، افزود: این امر جای تقدیر دارد و بی انصافی است اگر عده‌ای این موضوع را کمرنگ جلوه دهند. شورای فردیس نیز با واگذاری حق انتفاع ۱۵ ساله کتابخانه پارک تندرستی همکاری ویژه خود با کتابخانه های عمومی را نشان داد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان
فردیس در ادامه اختصاص ۱۰ درصد از فضای پارک‌های شهر فردیس به کتابخانه‌های عمومی را قابل بررسی و اجرا دانست و گفت: در صورت موافقت و همراهی شورای اسلامی شهر فردیس این موضوع می تواند در شهرک‌های فاقد کتابخانه به اجرا برسد.


احمدوند در پایان همت احمدعلی هراتی، مدیرکل سابق کتابخانه‌های عمومی استان و سیدعباس طباطبائی، رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان، برای ایجاد تحول در افزایش سرانه‌های کتابخوانی در فردیس را شایسته تقدیر دانست.

بهزاد خسروزاده، رئیس شورای اسلامی شهر مشکین‌دشت نیز در خصوص شرایط این شهر اظهار داشت: باتوجه به همکاری و تعامل صورت گرفته، مقرر شده است با تمدید قرارداد زمین کتابخانه شهید شیرودی موافقت شود.


سیدعباس طباطبایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فردیس در این جلسه گفت: با کمک انجمن
 خیّرین کتابخانه‌ساز و شهرداری‌ها، چهار باب کتابخانه در این شهرستان در دست احداث و توسعه است که با بهره برداری از آنها فضای کتابخانه‌های فردیس بیشتر می شود.

طباطبایی گفت: براین اساس
۱۰۰ متر مربع  به فضای کتابخانه مقدس اردبیلی در شهرک منظریه و ۲۵۰ متر مربع به فضای  کتابخانه های نهادی ( در فلکه چهارم- کتابخانه المهدی) شهرستان فردیس افزوده شد. اکنون نیز عملیات تکمیل نخستین کتابخانه تخصصی کودک استان البرز با نام کتابخانه قاصدک در پارک تندرستی فردیس با ۱۲۰ متر مربع زیربنا در حال  انجام است.


رییس اداره
 کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس بیان داشت: کتابخانه خیّرساز ذبیحی در مشکین دشت فردیس با زیربنای ۲۸۰ مترمربع نیز یکی دیگر از فضاهای جدید کتابخانه‌ایست که مراحل ساخت را می گذراند.


وی افزود: قرار است
 با توجه به جمعیت بالای شهرستان که بالغ بر 500 هزار نفر می باشد  شورا و شهرداری فردیس یک دستگاه اتوبوس جهت استفاده کتابخانه سیار در شهرک‌های فاقد کتابخانه در اختیاراداره  کتابخانه های فردیس قرار دهند.


طباطبایی
 به اجرای پروژه  کتابخانه شهرک بعثت مشکین دشت به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع زمین اشاره کرد و گفت: برای احداث این کتابخانه سه میلیارد تومان اعتبار اختصاص دادند که از این میزان ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار به صورت اوراق از سوی برنامه و بودجه استان به شهرداری ارائه شده که اوراق به صورت سه  است که سال اول ۵۰ میلیون تومان و سال دوم ۱۵۰ میلیون تومان این اوراق به شهرداری اختصاص داده شده  که البته پیمانکار به این شرایط تمایلی به فعالیت ندارد.

 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]