معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان البرز بیان داشت؛ جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصت پیوند با معارف اهل بیت(ع) معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان البرز، در پیامی از عموم دانش‌آموزان، فرهنگیان و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی جهت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، فرشته فهمیده، معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان در پیامی از عموم دانش‌آموزان، فرهنگیان و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی جهت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.


متن پیام به شرح زیر است:


بسمه تعالی

 وحدت، همدلی و درکنارهم بودن برای هر ایرانی، کلماتی آشنا و عجین شده با عشق و امیدند، کلماتی که در هر بزنگاه تاریخی در این کشور، مستحکم‌تر و قوی‌تر شده و اینبار نیز در این شرایط سخت کرونایی، دوباره درکنار ملت اوج گرفته‌اند تا راه حل معضلات و مشکلات کنونی باشند.

در این روزها که مدارس و کتابخانه‌ها تعطیل هستند اما آموزش و کتابخوانی همچنان فعال و پویاست، دانش‌آموزان؛ کودکان و نوجوانانی که همه ساله در این روزها با شور و نشاط در کلاس‌های درس حاضر می‌شدند و از برنامه‌های مختلف مدارس بهره‌می‌بردند، اکنون نیز از طریق شبکه های مجازی و شبکه شاد فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهند و علاوه بر آموزش، در برنامه‌های متنوعی همچون جشنواره‌ها و مسابقات مختلف فرهنگی مشارکت دارند.

سال گذشته در چنین روزهایی، دانش‌آموزان با استقبال گسترده، میزبان جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح مدارس بوده‌اند که البته امسال نیز با برگزاری آن در بستر فضای مجازی، باردیگر فرصت مشارکت برای همگان مهیا شده تا در کنارهم از این چشمه‌های معرفت سیراب شویم.

توکل و تأسی به ائمه معصومین(علیه السلام) به ویژه امام الرئوف حضرت رضا(ع)، موهبتی است که خداوند آن را نصیبمان کرده و در این برهه از زمان که مضجع شریف این بزرگان بسته است و نمی‌توان مشرف شد، می‌توان دل را راهی آن صحن و سرا کرد و چه بالی برای پرواز بهتر از کتاب آن‌هم کتابی مملو از آگاهی، بصیرت و معارف رضوی.

 از همینرو؛ از عموم دانش‌آموزان، فرهنگیان و علاقه‌مندان به کتابخوانی دعوت می‌کنم با مشارکت حداکثری در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، دست به دامان امام همام و خاندان پاک ایشان شده، با بهره‌مندی و الگوگیری از سیره و سبک زندگانی اهل بیت(ع)، پیوندی ناگسستی با معارف ناب شیعه ببندیم و با قدم نهادن در مسیر تعالی و کمال خود را مهیای فرج کنیم.
 
 [PageVisit]