متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبه


همزمان با فرارسیدن ماه محرم؛ سوگواره مجازی «ده شب ده محفل» به میزبانی استان البرز برگزار می‌شود نخستین سوگواره مجازی محافل ادبی با محوریت شورای ادبی نهاد و محافل ادبی استان ها با عنوان «ده شب ده محفل» برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، نخستین سوگواره مجازی محافل ادبی با محوریت شورای ادبی نهاد و محافل ادبی استان ها برگزار می شود. این جلسات در قالب نشست‌های عصر شعر به صورت روزانه (ساعت ۱۷-۱۹) با حضور سه استان از طریق اسکای روم برگزار خواهد شد. در هر نشست دبیران محافل استان های میزبان به همراه ۲ شاعر سرشناس از هر استان، به خوانش شعر آیینی می پردازند.

در پنجمین شب از این سوگواره که همزمان با 5 شهریورماه خواهد بود، محفل ادبی امیرکبیر استان‌ البرز به همراه محافل ادبی دو استان سیستان و بلوچستان و همدان میزبان برگزاری نشست عصر شعر خواهند بود.

.علاقه مندان می توانند از طریق این پیوند
 (www.skyroom.online/ch/tehranpl.ir/mahafel)و انتخاب گزینه مهمان در این نشست ها شرکت کنند.

گفتنی است، به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از جریان‌های اصیل ادبی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همراهی جمعی از استادان عرصه شعر و ادب، به تشکیل و راه‌اندازی محافل ادبی در سراسر کشور، با محوریت کتابخانه‌های عمومی اقدام کرد. نهادینه کردن فرهنگ مشارکت عمومی جهت انجام فعالیت‌های ادبی در کتابخانه‌ها و تمهید زمینه اعتلای آن، تقویت و راه‌اندازی محفل های ادبی در کتابخانه‌های عمومی جهت ایجاد انگیزه نسبت به شعر و ادبیات فارسی و همچنین ساماندهی نیروهای متعهد و متخصص ادبی به منظور ایجاد تحول فرهنگی در خدمات کتابخانه‌ها از مهم ترین اهداف نهاد برای تشکیل محافل ادبی در کتابخانه های عمومی است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]