متون عمومي
1397/10/21 جمعه
1397/10/21 جمعه
1397/10/20 پنجشنبهمدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز خواستار شد: ارتقاء سطح همکاری‌ها بین مدرسه و کتابخانه‌ها مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در حاشیه انعقاد تفاهمنامه همکاری بین اداره‌کل آموزش و پرورش و کتابخانه‌های عمومی استان البرز خواستار ارتقاء همکاری‌ها بین مدرسه و کتابخانه‌ها شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، تفاهمنامه همکاری بین ادارات‌کل آموزش و پرورش و کتابخانه‌های عمومی استان البرز با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز؛ سالار قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از معاونین، مدیران و کارشناسان ستادی در مدرسه شهید غروی کرج برگزار شد.
احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در این دیدار ضمن اشاره به کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از جنبه‌های مشترک  کاری بین کتابخانه‌ها و مدرسه‌ها، افزود: ظرفیت‌های بالایی در حوزه فرهنگی و کتابخوانی وجود دارد که با امضای تفاهمنامه می‌توانیم از این ظرفیت‌ها بهره‌برداری بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در کلام بزرگان دین ما بر کسب علم و دانش تاکید بسیاری شده و معجزه پیامبر مکرم اسلام (صلوات الله علیه و آله و سلم) کتاب است، افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه مفید اساس رسیدن به سعادت در جامعه است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به لزوم توجه همگانی به کتابخوانی، اظهار داشت: خانواده‌ها و معلمان در کنار کتابداران نقش بی‌بدیلی در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه دارند.
هراتی با بیان اینکه انعقاد این تفاهمنامه باعث اسجام بخشی ارتباط و مشارکت بین دستگاهی خواهد شد، خواستار ایجاد تدابیر لازم جهت اجرایی شدن مفاد تفاهمنامه از سوی هر دو طرف گردید.
سالار قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش‌های جهادی مجموعه بزرگ کتابخانه‌های عمومی در راستای اعتلای فرهنگ کتابخوانی، بیان داشت: اجرایی کردن مفاد این تفاهمنامه در دستور کار ویژه اداره‌کل آموزش و پرورش استان قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به ضرورت ایجاد شور و اشتیاق مضاعف برای کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه از طریق اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، گفت: ارتقاء فرهنگ مطالعه مفید در بین دانش آموزان و معلمان یک ضرورت است و باید به این امر توجه جدی شود.
قاسمی یکی از سنت‌های حسنه در دوران گذشته را قرار دادن کتابخوانی به عنوان بخش مهمی از مراسم‌ها در مناسبت‌های مختلف از قبیل جشن شب یلدا دانست و خاطرنشان شد: باید با اهتمام بیشتر به این سنت‌های حسنه نهایت استفاده را از این یار مهربان برد.
لازم به ذکر است در حاشیه این مراسم حضار در جلسه به بازدید از غرفه‌هایی که با الگوبرداری از بخش‌های کتابخانه‌های عمومی جهت بهره‌مندی دانش‌آموزان برپا شده بودند پرداختند که عملکرد دانش‌آموزان در این زمینه تحسین بازدید کنندگان را به همراه داشت.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]