با حضور فرماندار اشتهارد؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اشتهارد مشترک با بخش پلنگ آباد برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اشتهارد مشترک با انجمن بخش پلنگ آباد در سالجاری، به ریاست محمد کردی، فرماندار شهرستان اشتهارد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ادارهکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد مشترک با انجمن بخش پلنگ‌آباد در سالجاری به ریاست محمد کردی، فرماندار شهرستان اشتهارد و با حضور محمد صابر نژاد فلاح، بخشدار پلنگ آباد؛ حسین قربانی، رئیس شورای اسلامی شهرستان اشتهارد؛ رضا رنجبرکهن، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشتهارد؛ رویا عظیمی، رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
محمد کردی، فرماندار اشتهارد در ابتدای این جلسه، ضمن تبریک میلاد امام مهربانی‌ها؛ حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) به بزرگداشت روز قلم اشاره کرد و آن را فرصتی مغتنم جهت یادآوری منزلت و حرمت قلم و تکریم صاحبان آن که سالیان سال عمر خود را برای ارتقاء فرهنگ و هنر این مرز و بوم صرف نموده‌اند،  برشمرد.
وی در ادامه با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی از الزامات توسعه فرهنگی است اظهار داشت: مبارزه با آسیب‌های اجتماعی محقق نخواهد شد مگر اینکه راه‌های گسترش آسیب‌ها مسدود شود و کتابخانه‌های عمومی یکی از این سدهاست که می تواند با ایجاد فضای مناسب کتابخوانی و افزایش آگاهی اجتماعی در توسعه فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش بسزایی را داشته باشد، از همینرو انتظار داریم  همه دستگاه‌های مسئول نسبت تشویق عموم جامعه جهت عضویت در کتابخانه‌های عمومی مشارکت نمایند.

فرماندار اشتهارد در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع سهم نیم درصدی کتابخانه‌های عمومی از درآمدهای شهرداری‌ها اشاره کرد و افزود: نیم درصد درآمد شهرداری‌ها بر اساس قانون برای توسعه و تجهیز کتابخانه‌های عمومی مشخص شده و شهرداران مناطق باید طبق قانون نسبت به واریز منظم و به موقع آن خود را مکلف بدانند.

در ادامه جلسه رویا عظیمی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد نیز با ارائه گزارش کاملی از برنامه‌های اجراشده در سال ۹۸ توسط کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اظهار داشت: با وجود تعطیلی کتابخانه‌های عمومی در بازه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کتابداری تعطیل نبود و کتابداران پرتلاش با اجرای برنامه‌های ترویجی و فرهنگی در شبکه های اجتماعی  همچنان تعامل و ارتباط خود را با اعضا و مخاطبان داشته اند.

کردی در خاتمه از زحمات مدیرکل سابق کتابخانه‌های عمومی استان نیز تقدیر کرد و گفت: جناب آقای هراتی  در مدت مدیریت خود، تاثیر مهمی در گسترش فضاهای فیزیکی کتابخانه‌های عمومی داشته‌اند که امیدواریم جناب آقای آشتیانی، سرپرست این اداره‌کل نیز در مسیر پیشرو توفیقات خوبی را حاصل نمایند.
 

عظیمی با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی و ارتقاء آگاهی عمومی نسبت به سیره ائمه اطهار علیهم السلام، خصوصا امام رضا(ع) در حال برگزاری است و امکان شرکت تا پایان تیرماه سال جاری برای تمامی گروه های سنی فراهم است. علاقمندان به شرکت در بخش الکترونیک می توانند با مراجعه به سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir و یا وب سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir در مسابقه شرکت کنند. که امیدواریم با اطلاع‌رسانی و تبلیغ شایسته این جشنواره توسط اعضای انجمن، با استقبال خوب مردم کتابخوان و علاقه‌مند اشتهاردی همراه شویم.
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]