در راستای توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در البرز انجام شد؛ دریافت حق انتفاع سه باب کتابخانه به ارزش ۳۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در راستای توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در استان، حق انتفاع ۱۵ ساله سه باب کتابخانه به ارزش ۳۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز واگذار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از دریافت حق انتفاع سه باب کتابخانه در البرز خبر داد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با بیان ضرورت توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در راستای تعامل بیشتر مردم با کتاب، اظهار داشت: دریافت حق انتفاع سه باب کتابخانه به ارزش ریالی ۳۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال شامل دریافت حق انتفاع یک باب کتابخانه در روستای لشگرآباد شهرستان ساوجبلاغ به ارزش ۱۰ میلیارد ریال و دو باب کتابخانه در شهرستان فردیس، کتابخانه عمومی پارک تندرستی به ارزش ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و کتابخانه عمومی مسجد جامع المهدی(عج) به ارزش ۱۸ میلیارد ریال است که امیدواریم با تلاش‌های صورت گرفته در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسند.


هراتی با اشاره به افزایش تراکم جمعیتی در برخی از نقاط شهری و روستایی و اهمیت توجه به وضعیت فضاهای فرهنگی و کتابخانه‌ای، تصریح کرد: شهرستان فردیس از جمله نقاط شهری است که با جمعیت بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر، تنها ۴ باب کتابخانه عمومی دارد و با دریافت حق انتفاع این دو باب کتابخانه جدید، کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان به متراژ ۲۱۵ مترمربع از شهرداری فردیس و کتابخانه جامع المهدی(عج) به متراژ ۲۵۴ مترمربع از سوی هیات امنای این مسجد، این تعداد به ۶ باب کتابخانه گسترش خواهد یافت.


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی در ادامه تصریح کرد: روستای لشگرآباد نیز با جمعیت بالغ بر ۱۰ هزار نفر، در مجاورت چند روستای فاقد فضای فرهنگی، قرار دارد. راه‌اندازی کتابخانه به عنوان اولین مرکز فرهنگی منطقه موجب می شود اهالی این روستاها از موهبت همجواری با کتاب و کتابخانه بهره‌مند شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی در ادامه با بیان اینکه واگذاری حق انتفاع این کتابخانه‌ها در یک اقدام خیرخواهانه و با هدف توسعه کتابخانه ‏های عمومی انجام شده، تاکید کرد: این قراردادها به مدت ۱۵ ساله تهیه شده و انتظار داریم با همکاری و مشارکت خیّرین و علاقه‌مندان به ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان، بتوانیم شاهد رشد و گسترش بیش از پیش کتابخانه‌سازی در سطح استان باشیم.
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]