با حضور معاون فرماندار طالقان؛ جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان طالقان مشترك با بخش بالا طالقان برگزار شد با حضور معاون فرماندار طالقان، اولین جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان طالقان مشترك با بخش بالا طالقان در سالجاری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، اولین جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان طالقان مشترك با بخش بالا طالقان در سالجاری، با حضور سیدسجاد حسيني نصب، معاون فرماندارطالقان؛ علی قاسم‌پور، شهردار طالقان؛ میثم شيخ حسني، رئيس اداره امور همكاري‌های اداره‌کل استان؛ بهروز رجبی، مدیرعامل انجمن خیّرین شهرستان طالقان؛  مصطفی مهین‌فلاح،  بخشدار بالا طالقان؛ ابوالفضل آزاد فلاح، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و  ساير اعضاي انجمن در سالن جلسات فرمانداری طالقان برگزار شد.

سیدسجاد حسینی نسب، معاون فرماندار در این جلسه با بیان اهمیت جایگاه کتاب و ارزش کتابخوانی در هر جامعه‌ای اظهار داشت: شهرستان طالقان با پیشینه فرهنگی درخشان و مردمان علاقه‌مند به حوزه فرهنگ، تنها یک باب کتابخانه در حال ساخت دارد که همه مکلفیم نسبت به تکمیل و راه‌اندازی آن در اسرع وقت از همه ظرفیت‌های مربوطه استفاده کنیم.

معاون فرماندار در ادامه با اشاره به پتانسیل خوب انجمن خیّرین کتابخانه‌ساز شهرستان طالقان بر نقش فعال این انجمن در راستای تکمیل این پروژه و گسترش فضاهای کتابخوانه‌ای در این شهرستان  تاکید کرد.

علی قاسم‌پور، شهردار طالقان در این جلسه با اشاره به ضرورت احداث کتابخانه در این شهرستان اظهار داشت: اعتبار تخصیص یافته برای پروژه در حال ساخت کتابخانه طالقان به ارزش 8.3 میلیارد ریال و در قالب اسناد خزانه است که البته این اسناد نیز مشکلات خاص خودشان را دارند و همچنین برای تامین همه هزینه‌های مربوطه کافی نمی‌باشد، از همینرو حضور خیّرین کتابخانه‌ساز در این حوزه، یک ضرورت است.

بهروز رجبی، مدیرعامل خیّرین شهرستان طالقان نیز در این جلسه ضمن تاکید بر همّت این انجمن جهت تکمیل پروژه کتابخانه طالقان، اظهار داشت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، پیگیر برگزاری همایش مجازی جهت جذب کمک‌های خیّرین در این شهرستان هستیم تا بتوانیم بیشترین همراهی را جهت تکمیل این پروژه داشته باشیم.

مصطفی مهین‌فلاح،  بخشدار بالا طالقان نیز در سخنان خود با اشاره به ضرورت وجود فضاهای کتابخانه‌ای در مناطق مختلف از آماده‌سازی محل دو باب کتابخانه مشارکتی در روستای وشه و هرنج توسط هیات امنا و دهیاری آن خبر داد.

در خاتمه این جلسه، ابوالفضل آزادفلاح با ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص اجرایی شدن مصوبات جلسه پیشین ابراز امیدواری کرد با تعامل و همکاری بیش از پیش مسئولین و انجمن خیّرین علاوه بر راه‌اندازی پروژه کتابخانه‌ای در حال ساخت، شاهد ایجاد فضاهای کتابخانه‌ای جدید در این شهرستان باشیم.

وی در ادامه افزود: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، تلاش داریم با برنامه‌ریزی صورت گرفته نسبت به ایجاد زیرساخت‌‌های مناسب جهت بهره‌مندی علاقه‌مندان این شهرستان از فعالیت‌های فرهنگی در بستر فضای مجازی نیز اقداماتی را اجرایی نماییم.
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]