با هدف افزایش تعاملات صورت پذیرفت؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با شهردار جدید فردیس احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در دفتر شهرداری با محمد خسروزاده شهردار فردیس دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در دفتر شهرداری با محمد خسروزاده، شهردار فردیس دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تبریک انتصاب شهردار جدید، به تبیین وضعیت فضاهای کتابخوانی در فردیس پرداخت و گفت: با توجه به تراکم بالای جمعیتی در فردیس ما با کمبود زیرساخت‌های کتابخانه‌ای مواجه هستیم و تنها 4 باب کتابخانه در این شهرستان در حال ارائه خدمات کتابداری است.

وی در ادامه با اشاره به همکاری شایسته شهرداری فردیس در پرداخت نیم‌درصد کتابخانه‌ها، از حمایت‌ها و دیدگاه  امام جمعه فرهنگ‌دوست این شهرستان برای پیگیری مجددانه در راستای  واگذاری حق انتفاع کتابخانه المهدی(عج) و شهردار جهت تکمیل پروژه کتابخانه قاصدک (پارک تندرستی) تقدیر کرد.

هراتی همچنین از زحمات، سیدعباس طباطبایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان نیز تقدیر کرد و بیان داشت: وقتی تعامل سازنده بین مسئولین حاکم باشد و همه با دغدغه پای در میدان بگذارند قطعا اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

شهردار فردیس نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حضور مدیرکل تصریح کرد: ارتقاء سطح فرهنگی فردیس و ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت توسعه کتابخوانی در فردیس از اولویت‌های ماست و تا جایی که چارچوب‌های قانونی اجازه دهند پیگیری و حمایت خواهیم کرد.

خسروزاده با بیان اینکه داشتن برنامه کاری منسجم و هدفمند در هر حوزه‌ای موجب تسریع در انجام امور خواهد شد، از رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خواست تا در راستای تعامل سازنده دو سویه، انتظارات خود را در اسرع وقت مکتوب نماید تا شهرداری نیز پس از بررسی بر اساس ضوابط نسبت به اجرایی شدن آنها اقدامات لازم را صورت پذیرد.


سیدعباس طباطبایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس نیز با بیان اینکه از سال 1375 تاکنون هیچ فضای کتابخانه جدیدی به مجموعه کتابخانه‌های شهرستان اضافه نشده است اظهار داشت: کتابخانه قاصدک ویژه کودکان و کتابخانه مشارکتی المهدی دوباب کتابخانه‌ای است که با همکاری مسئولین انتظار داریم بزودی راه‌اندازی شود.

گفتنی است: تکمیل نهایی کتابخانه پارک تندرستی، تعامل بیش از پیش شهرداری در خصوص پرداخت به موقع نیم درصد کتابخانه‌ها با توجه به راه‌اندازی دو باب کتابخانه جدید، پیگیری ساخت کتابخانه مرکزی در شهرستان پرجمعیت فردیس، بررسی امکان راه اندازی کتابخانه سیار در شهرک‌های فاقد کتابخانه، واگذاری زمین جهت ساخت کتابخانه توسط انجمن خیّرین کتابخانه ساز شهرستان و پیگیری واگذاری زمین کتابخانه رزکان نو از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 [PageVisit]